Gratis

INGINER MECANIC

SC Infomed Fluids SRL

Candidatul Ideal

Absolvent Facultatea Mecanica
Abilitati de comunicare si relationare
Abilitati de planificare si organizare
Evaluativ / critic

Experienta minima in:
-Inginer profil mecanic;
-Foarte buna cunoaştere a echipamentelor din punct de vedere mecanic;
-Cunostinte de operare computer;
-Cunoaşterea limbii engleze – nivel avansat;
-Automatizari industriale;

Descrierea jobului

- Asigurarea unei functionari optime a echipamentelor de productie si instalatiilor de furnizare utilitati, de minimizare a interventiilor in vederea continuitatii productiei cu respectarea normelor;
- Organizeaza personalul din subordine pentru un serviciu prompt adus Departamentului Productie;
- Coordoneaza activitatea de reparatie si intretinere a echipamentelor din sectia de productie;
- Coordoneaza activitatea reparatiilor si intretinerea instalatiilor HVAC, a echipamentelor industriale de monitorizare si a instalatiei de producere apa;
- Hotaraste, daca este cazul, oprirea echipamentelor pentru intretinerea neplanificata daca se defecteaza;
- Instruieste personalul din subordine pe probleme specifice conform planului de instruire anual si se asigura ca toate procedurile standard de operare si instructiunile de lucru sunt bine intelese;
- Identifica defectiunile mecanice din cadrul Departamentului Productie si ia masuri corecte de remediere si prevenire a acestora, conform procedurilor standard de operare si instructiunilor de lucru, pentru a asigura o buna functionare a echipamentelor;
- Regleaza/repara echipamentele de productie cand acestea nu functioneaza, in perfecta siguranta a muncii, pentru eliminarea timpilor morti din procesul de productie.
- Verifica functionarea corecta din punct de vedere mecanic a autoclavelor de sterilizare;
- Pregateste echipamentele de productie pentru un nou produs;
- Verifica/executa reglajele senzorilor de pe echipamentele de productie astfel ca echipamentul sa fie „gata de lucru”;
- Anunta la timp superiorii de defectiunile majore ale echipamentelor;
- Face parte integranta, prin activitati specifice, din echipa de validare a instalatiilor si echipamentelor;
- Completeaza la zi fisele de reparatii si inlocuire piese de schimb conform cu instructiunile de lucru existente;
- Intocmeste rapoarte si planuri de eficientizare la cererea Managerului de Departament;
- Raspunde provocarilor cu amabilitate si profesionalism;
- Asigura confidentialitatea tuturor informatiilor de serviciu la care are acces.

Infomed Fluids este o companie romaneasca specializata in fabricarea si comercializarea produselor farmaceutice destinate terapiilor parenterale si medicinei de urgenta. Infomed Fluids este o subsidiara a ACS DOBFAR INFO (Elvetia), renumita filiala a ACS DOBFAR HOLDING, care de peste 30 de ani ocupa un loc important pe piata mondiala in producerea de antibiotice de tip penicilina si cefalosporine.
Astazi Infomed Fluids este prezenta pe diferite piete europene cu obiective ambitioase si cu produse de maxima calitate.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024