Gratis

Inginer mecanic

FARMEC SA

Candidatul Ideal

Cerinţe:
  • Studii superioare în domeniul ingineriei mecanice;
  • Experiență în producție/mentenanță utilaje;
  • Cunoştinţe temeinice în domeniul mecanic;
  • Cunoștințe desen tehnic (de releveu) – constituie avantaj;
  • Abilități operare PC la nivel mediu – avansat (MS Office);
  • Cunoștinte AutoCAD – constituie un avantaj.
Competenţe esenţiale:
  • Comunicare şi muncă în echipă;
  • Abilități de analiză, organizare, flexibilitate în gândire;
  • Rezolvarea de probleme.

Descrierea jobului

Scopul postului:
În calitate de Inginer mecanic veți coordona și asigura buna funcționare a tuturor matrițelor și utilajelor din cadrul secției de producție mase plastice, coordonarea lucrărilor de întreţinere şi reparaţii.

Descrierea postului - Responsabilităţi:
  • Gestionarea procesului de schimbare a sortimentelor de matrițe și coordonarea activității de reglare a utilajelor pentru atingerea parametrilor normali de funcționare;
  • Gestionarea tuturor operațiilor de prelucrări mecanice necesare (strung, freză, rectificare, tratamente termice, matrițerie, lăcătușerie, etc.), prin implicarea directă;
  • Elaborarea documentației tehnice necesare activității de proiectare a matrițelor, pieselor de schimb și subansamblurilor necesare în cadrul secției (proiectare, avizare desene tehnice, verificare tehnică a acestora);
  • Identificarea și stabilirea metodelor de reparație ale utilajelor și subansamblurilor defecte pentru punerea în funcțiune cât mai rapidă a acestora;
  • Acordarea de asistenţă tehnică specializată, prin participarea la punerea în funcțiune a utilajelor.
Ce vă putem oferi noi:
Salariul constituit din partea fixă, tichete de masă 40 lei/zi, prime ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, zi de naștere, etc.), decontare abonament de transport în comun, discount-uri pentru achiziția de produse și servicii Farmec, pachet anualt de analize medicale.
Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist și prietenos.

“Să fii veșnic tânar nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești.” - Prof. Dr. Ana Aslan

Grija pentru frumos şi respectul faţă de tradiţie, sănătate şi mediul înconjurător, completate de cercetarea continuă, originalitatea şi atenţia faţă de cerinţele clienţilor săi, au făcut din FARMEC un producător apreciat de-a lungul timpului. Astăzi, portofoliul companiei însumează câteva sute de produse, cele mai cunoscute game fiind GEROVITAL H3 prof. dr. Ana Aslan, GEROVITAL H3 EVOLUTION, GEROVITAL PLANT, ASLAVITAL, FARMEC, ASLAMED, DOINA, ATHOS şi OBSESIE.

Alăturându-te echipei Farmec, ne vei susține în a continua să transmitem și generațiilor viitoare încrederea în forțele proprii, în posibilitățile de creștere și spiritul antreprenorial românesc.

Te invităm să ne vizitezi pe: www.farmec.ro

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 13 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024