Gratis

Inginer Mecanic Targu Jiu

ROMCIM SA

Candidatul Ideal

  • Studii universitare tehnice în domeniul mecanic sau electromecanic
  • Experiența anterioara in domeniul industrial - reprezinta un avantaj
  • Cunoștințe relevante în domeniul mecanic.
  • Bune aptitudini de lucru in echipa, ca membru sau coordonator al echipei.
  • Agilitate in invatare in general si capacitatea de a invata si autonom
  • Abilități de organizare și planificare.
  • Orientare către rezultate și inițiativă.
  • Cunoștințe de Microsoft Office (Word, Excel, Power Point)
  • Cunoștințele de SAP, AUTOCAD - reprezinta un avantaj
  • Bune cunoștințe de limba engleză - reprezinta un avantaj
  • Permis de conducere B

Descrierea jobului

Aceasta va fi misiunea ta:
  • Pregatirea si urmarirea lucrarilor de reparatii si intretinere a echipamentelor din aria sa de responsabilitate, din punct de vedere tehnice si securitatea muncii;
  • Asigurarea pieselor de schimb necesare conform stocurilor definite si nevoilor de consum pentru echipamentele din aria sa de responsabilitate;
  • Asigurarea controlului de calitate pentru lucrarile de reparatii din aria sa pentru piesele si subansamblele mecanice achizitionate.Iată cu ce ne dorim să ne ajuți la Romcim România:
  • Planificarea, pregătirea si urmarirea fiecărei lucrări în parte: asigurarea necesarului de piese de schimb, elaborarea procedurilor specifice de lucru și de securitate a muncii, alocarea necesarului de personal și calcularea costurilor estimative;
  • Analizarea si tinerea sub control a cererilor de oferta, a caietelor de sarcini, a ofertelor primite, a necesarelor de materiale si a contractelor pe linie de mentenanta si utilitati;
  • Participarea la programarea lucrarilor de mentenanta si urmarirea realizarii acestora de personalul propriu si/sau terti, conform planurilor si programelor de mentenanta.
  • Realizare masuratori si analiza de vibratii, alinieri, echilibrari, masuratori de precizie cu aparatura din dotare si participarea la diverse inspectii specifice ale echipamentelor, si elaborare rapoarte pe baza datelor obtinute;
  • Intocmirea notificarilor, a work orderelor si a proceselor verbale de receptie in programul SAP pt lucrarile mecanice planificate si pt reparatiile incidentale;
  • Elaborarea instrucțiunilor de întreținere si reparatii a utilajelor și instalațiilor.
  • Participarea la analiza incidentelor tehnice si la intocmirea si urmarirea planurilor de actiuni ce rezulta
  • Calcularea si intocmirea rapoartelor lunare/anuale pt indicatorii de mentenanta,
  • Pastrare / arhivare documentatii echipamente si piese de schimb, actualizare baza de date Iată ce dorim să aduci la Romcim România
  • Respectarea sănătății și securității în muncă trebuie sa constituie prioritatea sa principală în activitate
    • ​Educație continuă - investim continuu în tine pentru a ne asigura că ai tot ce ai nevoie pentru a excela la locul de muncă și pentru a-ți îmbunătăți abilitățile
    • Bonus anual de performanță
    • Bonus de vacanță și 26 zile de vacanță
    • Tichete cadou de Paște, Crăciun, 1 &8 martie (femei)
    • Asigurare de sănătate
    • Asigurare de viață
    • Reducee la cantina din cadrul fabricii

    CRH (LSE: CRH, ISE: CRG, NYSE: CRH) este compania lider de materiale de construcții din lume, având aproximativ 78.000 de angajați în circa 3.100 de locații operaționale din 31 de țări. Aceasta este cea mai mare companie de materiale de construcții din America de Nord, cea mai mare companie de materiale grele de construcții din Europa și deține mai multe poziții strategice în regiuni economice emergente din Asia și America de Sud. CRH fabrică și furnizează o gamă de materiale de construcții integrate, produse și soluții inovatoare care pot fi găsite pretutindeni în domeniul construcțiilor, de la proiecte majore de infrastructură publică până la clădiri comerciale și structuri rezidențiale. CRH, o companie prezentă în topul Fortune 500, este membru constituent al indexului FTSE 100, EURO STOXX 50, ISEQ 20 și în indicele de durabilitate Dow Jones Europa (DJSI). Acțiunile CRH de tip American Depositary Shares sunt listate pe bursa NYSE.

    Pentru informații suplimentare vizitați www.crh.com

    Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024