Gratis

INGINER MECANIC si INGINER BIOGAZ

AAylex One (Cocorico) Buzau
2 poziții

Candidatul Ideal

INGINER MECANIC:
  • Studii superioare in domeniul tehnic: mecanica, mecatronica, TCM
  • Min 1 an pe o pozitie similara (Inginer mecanic/inginer tehnolog in industria alimentara / energetician)
  • Cunostinte scheme dinamice; desen tehnic; scheme de flux
  • Analiza documentatie tehnica pentru utilajele si echipamente productie
  • Cunostinte operare PC (MS Office, AutoCAD)
  • Cunostinte de mecanica si tehnologia materialelor
INGINER BIOGAZ:
  • Studii superioare in domeniul tehnic (Energetic, Mecanic, Biotehnologii, Utilaj Tehnologic Industrie alimentara, Chimie)
  • Cunostinte de mecanica, procese biotehnologice industriale, microbiologie, biotehnologii alimentare, biochimie, statii de epurare
  • Cunostinte foarte bune de operare MS Office
  • Sisteme de management al calitatii si siguranta alimentului
  • Operare PLC

Descrierea jobului

Planifica, coordoneaza si organizeaza lucrarile de intretinere si reparatie;
Asigura mentenanta echipamentelor industriale de productie;
Asigura achizitia pieselor ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄de schimb si consumabilelor;
Verifică funcţionarea utilajelor si echipamentelor; executa probe, conform procedurilor standard şi cartilor tehnice ale utilajelor;
Asigura functionarea maşinilor, utilajelor şi a echipamentelor la parametri normali;
Efectueaza interventii pentru remedierea cat mai rapida a defectelor pentru functionarea echipamentelor;
Urmareste respectarea planului de mentenanta;
Verifica si se asigura de completarea documentelor specifice utilajelor: Fisa de mentenanta preventiva, Fisa de Constatare, Registru Procese interventie;
Supravegheaza reviziile tehnice ale utilajelor /echipamentelor

INGINER STATIE BIOGAZ
Exploatare statie Biogaz:
Supravegheaza si conduce procesele de productie a biogazului, energiei electrice si termice
Urmareste pe calculator parametrii de analiza a gazelor si functionarea echipamentelor din statia de biogaz
Coordoneaza si supravegheaza procesele de alimentare cu materie prima necesara productiei biogazului
Urmareste si se asigura de stocarea materiei prime in buffer
Participa activ la elaborarea planului de mentenanta
Controleaza constant si direct calitatea muncii prestate de catre angajatii prestatori de servicii
Urmareste rezolvarea problemelor pana la solutionare, verifica conformitatea lucrarilor fata de standardele de executie/de protectie a muncii/de protectie la foc
Exploatare statie de Epurare a apelor uzate:
Supravegheaza permanent functionarea echipamentelor din statia de epurare a apei (bazin de egalizare si omogenizare, bazin de floculare, etc.) prin consultarea rapoartelor specifice si prin observare directa in vederea depistarii surselor posibile de avarie sau functionare defectuoasa.
Urmareste indicatorii de calitate ai apelor uzate menajere si tehnologice epurate pentru a se incadra in valorile limita admisibile.
Asigura functionarea instalatiilor şi a echipamentelor la parametri normali.

Descrierea companiei

Hrănește-te bine. Și ești bine.

Aceasta este deviza sub care s-au născut, acum peste 40 de ani, AAylex One și brandul Cocorico și care definesc perfect și astăzi modul în care se realizează orice produs și orice plan de dezvoltare din cadrul Grupului. Totul a început în 1982, cu o ferma din Buzău (Avicola Buzău), aflata la poalele Munților Carpați și a ajuns peste ani una dintre cele mai respectate mărci, alese de milioane de oameni din România și restul Europei.

Viziunea noastră este să fim standardul de calitate al clienților și consumatorilor noștri, oriunde s-ar afla.

La Cocorico creștem cel mai natural, cel mai sănătos și cel mai gustos pui. Ne mândrim cu faptul că reprezentăm marca de pui 100% naturală și ne propunem să fim furnizori de calitate ai unor produse naturale și sănătoase din pui, care nu conțin antibiotice pentru îmbunătățirea creșterii, nu conțin hormoni de creștere, nu au aditivi, nu sunt modificate genetic ( non-GMO ), iar puii sunt crescuți cu hrană 100% naturală, la sol, pe așternut de paie.

Valoarea Cocorico constă în calitatea premium a produselor, iar identitatea mărcii este definită de prospețime, naturalețe, standarde de producție etice și responsabilitate socială. Facem ce spunem și spunem ce facem.

La Cocorico suntem în permanență în căutare de oameni motivați și pasionați pentru a se alătura echipei noastre. Vino alături de noi, într-o companie 100% românească, unde ideile tale își vor găsi vocea și vor face lucrurile să meargă și mai bine. Va fi nevoie de efort și perseverență și vei avea suportul unei echipe de peste 2 000 de colegi, umăr la umăr – de la specialiști cu experiență de-o viață până la proaspăt absolvenți.

Curajoși. Curioși. Îndrăznind. Împreună pentru un stil de viață sănătos!

Avem nevoie de tine!

Lucrează cu Cocorico!
Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 19 Iun. 2024