Gratis

INGINER MECANIC - 2 POSTURI, AREAL DE RECRUTARE - NATIONAL

BICO INDUSTRIES S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

Inginerul mecanic este implicat in procesul de producție și funcționare a echipamentelor necesare pentru fabricație si este responsabil de menținerea lor în stare optimă. Acestia efectuează mentenanta regulata a echipamentelor de productie pentru a asigura funcționarea corespunzătoare, sunt implicați în diagnosticarea și rezolvarea problemelor tehnice care pot aparea în timpul procesului de fabricatie.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
  • Asigură funcționarea la parametri normali a tuturor echipamentelor planificate pentru schimbul său
  • Cunoaște în detaliu planul de fabricație și asigură resursele necesare pentru îndeplinirea acestuia.
  • Imbunatateste eficienta si productivitatea liniilor de productie. Analizeaza procesele existente, identifica punctele slabe si propun solutii pentru a le imbunatati.
  • Răspunde de gestiunea de piese de schimb și la nevoie elibereaza piesele de schimb necesare intervențiilor accidentale sau planificate de pe schimbul său
  • Intervine, în limita competențelor sale, pentru remedierea defectelor la echipamente astfel încat să asigure funcționarea acestora la parametric
  • Întocmește fișele de utilaj, le completează cu toate informațiile relevante pentru monitorizarea corectă a intervențiilor, a orelor de staționare și a cauzelor care generează staționarea acestora precum și a celorlalte informații necesare masurării parametrului de eficiență al utilajelor .
  • Urmareste desfasurarea in bune conditii a procesului tehnologic, intervenind acolo unde este nevoie, pentru a obtine produse de calitate;
  • Urmareste realizarea programului de productie in functie de capacitatea tehnologioca si sortimentatia prestabilita;
  • Participa la stabilirea planului de mentenanta preventiva, propunand necesarul de piese de schimb;

Beneficii:
Salariu competitiv.
Posibilitate de avansare in cadrul organizatiei.
Mediu de lucru plăcut și colegi prietenoși.
Pachet de beneficii suplimentare.

BICO INDUSTRIES activeaza pe piata productiei si distributiei de materiale de constructii . Colaboram cu majoritatea distribuitorilor de materiale de constructii din Romania
Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 21 Mart. 2024 Expiră 20 Apr. 2024