Gratis

INGINER MECANIC FABRICA DE IPSOS TURDA

SC SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

- atitudine orientată spre găsirea de soluții și documentarea acestora;
- persoană autonomă, proactivă, cu iniţiativă;
- abilități de coordonare a echipelor de mentenanță.
- studii superioare tehnice (profil mecanic sau electric);
- experiență de minim 3 ani în întreținerea echipamentelor specifice liniilor de producție industrială (preferabil experiență cu linii de producție cel puțin parțial automatizate);
- bună stăpânire a instrumentelor Office 365 (Excel, PowerPoint, Outlook, dar și MS Teams și suita de instrumente specifice colaborării online);
- cunoştinţe bune de limba engleză.

CONSTITUIE AVANTAJ:
- cunoștințele despre sau deschidere pentru învățarea metodologiilor de îmbunătățire continuă;
- cunoştinţele de desen tehnic;
- cunoștințele de lucru în Autocad, SolidWorks, programe de gestiune mentenanță.

Descrierea jobului

Oras de lucru: Turda

- coordonează activitățile de mentenanta derulate atât cu contractorii externi cât și cu echipele proprii;
- menține relația cu furnizorii locali de servicii de mentenanță și se asigură de calitatea și promptitudinea serviciilor oferite;
- asigură suport tehnic și gestionează documentații tehnice, privind mentenanța curentă și planificată a liniilor de producție;
- planifică şi urmăreşte activitatea de întreţinere periodică, de reglaj a utilajelor de producţie şi se asigură că liniile de producţie funcţionează în parametrii normali;
- caută echivalențe pentru piesele de schimb și echipamentele necesare în fabrică;
- analizează pierderile rezultate din opririle accidentale ale liniei și sau din activitățile de mentenanță derulate și propune soluții de reducere sau eliminare a acestora;
- derulează și coordonează proiecte de îmbunatățire continuă folosind metodologia specifică WCM.

Lider mondial în domeniul soluțiilor ușoare și sustenabile pentru construcții, Saint-Gobain proiectează, produce și distribuie materiale și servicii pentru piețele industriale și de construcții. Soluțiile sale integrate pentru renovarea clădirilor publice și private, pentru construcțiile ușoare și decarbonizarea construcțiilor și a industriei sunt dezvoltate printr-un proces continuu de inovare și oferă durabilitate și performanță. Angajamentul Grupului este ghidat de scopul său, "MAKING THE WORLD A BETTER HOME".

Vânzări de 51,2 miliarde EUR în 2022 la nivel global
168,000 de angajați care activează în 75 de țări
Un Grup angajat să atingă neutralitatea emisiilor de carbon până în 2050

În România, Saint-Gobain furnizează produse și soluții din gamele Abrasives, Glass, Pietta Glass Working, Sekurit, ISOVER, PAM, Rigips, Weber, Duraziv şi Chryso, cumulând peste 2000 de angajați în 14 situri industriale situate în Brăneşti, Călăraşi, Ploieşti, Satu-Mare, Turda, Suceava, Vălenii de Munte, Popești Leordeni şi Ariceştii Rahtivani. Pentru mai multe informații despre Grupul Saint-Gobain în România, vizitați www.saint-gobain.ro.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024