Gratis

Inginer Lean Management - Targu-Mures

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM

Candidatul Ideal

Asteptam cu interes sa te cunoastem daca indeplinesti urmatoarele cerinte:

Studii Superioare Tehnice
Lb. Engleza – nivel avansat; Lb. Germana – constituie avantaj
Experienta in domeniu reprezinta avantaj

Ne-am bucura sa descoperim ca esti o persoana ce detine:

Abilitatea de analiza
Spirit de echipa
Abilitati de comunicare
Orientare spre rezultate
Abilitati de organizare

Descrierea jobului

Urmatoarele responsabilitati iti vor fi atribuite:
  • Coordoneaza si asigura training de specialitate personalului din productie cu scopul aplicarii tehnicilor Lean in proiectele de imbunatatire continua;
  • Organizeaza si coordoneaza workshop-uri pentru proiectele de imbunatatire continua;
  • Urmareste implementare/ progresul proiectelor de imbunatatire;
  • Identifica oportunitati de optimizare ale fluxurilor de productie, proceselor de productie si ale layout-ului din productie;
  • Realizeaza raportul periodic cu statusul proiectelor de imbunatatire continua, calitatea sedintelor, respectarea standardelor si identificare potential de imbunatatire;
  • Ofera support in fazele de dezvoltare proces si industrializare pentru definirea si implementare fluxurilor optime de productie pentru proiectele noi tinand cont de ‘’best practice’’;
  • Implementeaza si extinde best practice in toate zonele de productie.

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare. Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai. Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto. Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala. Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024