Gratis

Inginer IT Security System - Departament Shared Services

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM

Candidatul Ideal

Acceptă provocarea viitorului și alătură-te echipei noastre pentru dezvoltarea unei cariere de succes!

Pentru acest rol este nevoie de:
Studii superioare în domeniul IT
Lb. Engleză – nivel avansat; Lb. Germană – constituie avantaj
Experiență în domeniu intre 3-5 ani

Competente:
Cunoașterea tehnologiilor de securitate informatică (tendințe, tehnologii, amenințări)
Abilități analitice solide de problem solving privind securitatea informatică
Abilități de comunicare
Relaționare și muncă în echipă

Beneficiile pe care le oferim sunt:
Transport gratuit
Tichete de masă
Tichete cadou
Bonus anual de performanță
Abonament medical
Al 13-lea salariu
Bonus de fidelitate
Mediu de lucru tânăr și dinamic
Traininguri pentru dezvoltare profesională și personală

Descrierea jobului

Rolul face parte din cadrul departamentului Shared Services și presupune următoarele sarcini:
  • Dezvoltarea securității endpoint-urilor la nivel de grup
  • Exploatarea softului EDR și gestionarea privilegiilor la nivelul terminalelor
  • Colaborarea în diverse proiecte de securitate, gestionarea identității și a accesului
  • Participarea la dezvoltarea soluțiilor de securitatea atât on-prem cât și cloud
  • Participarea la remedirea vulnerabilităților, a testelor de penetrare, auditurilor de securitate și a dezvoltării securității
  • Dezvoltarea și îmbunătățirea continuă a EDR și gestionarea privilegiilor endpoint
Aplică acum! Așteptăm cu interes să ne cunoaștem!

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare. Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai. Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto. Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala. Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024