Gratis

Inginer instalatii

COSMOPOLIT DEVELOPMENT SRL

Candidatul Ideal

Cautam ca si coleg/a pentru pozitia disponibila ‘’Inginer Instalatii’’, un profesionist cu peste 3 ani de experiență în Construcții / Instalații.
Credem în puterea unei echipe unite și puternice care să împărtășească valori comune și din care să facă parte oameni motivați de propriile vise și talente. Pentru asta susținem fiecare membru al echipei Cosmopolit în dezvoltarea carierei. Astfel se construiește acel vibe proaspăt, suflul nou, modern, care se vede în fiecare nou proiect Cosmopolit.

 Studii superioare: Facultatea de Construcții, cu specializare in ingineria instalațiilor;
 Experienta in executie minim 3 ani in constructii civile; reprezinta un avantaj experiența în domeniul rezidențial;
 Specializare în toate tipurile de instalații: HVAC, sanitare, electrice, curenți slabi;
 Cunoștințe PC – MS Office, AutoCad;

Descrierea jobului

• Coordonarea si organizarea echipelor de instalatii din șantier in vederea realizarii proiectului conform graficului de executie;
• Monitorizarea si stimularea performantelor echipelor din subordine implicate in executie;
• Verifica stadiul de executie al lucrarilor si răspunde de efectuarea lucrărilor de instalaţii conform graficelor;
• Colaborează cu alti specialisti pentru realizarea şi finalizarea proiectelor;
• Participa si avizeaza calitatea lucrarilor de instalatii la receptie;
• Verificarea si avizeaza dupa caz, intocmirea atasamentelor, situatiilor de lucrari, rapoartelor de lucru, proceselor verbale ale subcontractorilor;
• Studiază detaliile de proiectare și documentația tehnică necesară pentru lucrările de construcție;
• Stabileşte soluţii optime pentru proiectarea şi executarea diferitelor tipuri de instalaţii în construcţii;
• Verifică respectarea tehnologiilor de execuţie şi aplicarea corectă a acestora și propune soluții pentru rezolvarea neconformităților;
• Avizează executarea proiectelor de instalaţii, ţinând cont detaliile specifice ale construcţiilor;
• Stabileşte materialele şi echipamentele necesare pentru diferite tipuri de instalaţii si transmite catre achizitii necesarul.

Viziunea „All in one” pe care este construit brandul Cosmopolit este o expresie a pasiunii pentru calitate, completată de atenția constantă asupra detaliilor ce fac creațiile Cosmopolit potrivite celor care-și doresc unicitate. Fiecare proiect imobiliar este creat in-house de la dezvoltare, proiectare, construcție și până la vânzare și închiriere.
Misiunea asumată de Cosmopolit, aceea de a oferi cea mai bună experiență de real estate din România, este esența tuturor proiectelor. Ea vine în întâmpinarea dorințelor viitorilor proprietari și aduce în plus dimensiunea emoțională și statutară a unui stil de viață premium.
Credem că cel mai important loc în care timpul trebuie să fie de valoare este acasă, pentru că aici e te întorci ca să te reîncarci pentru tot ce faci. De aceea, Cosmopolit rămâne fidel angajamentului față de valorile premium, atât ale brandului, cât și ale tale.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024