Gratis

Inginer Industrie Alimentara

Safir Srl
2 poziții

Candidatul Ideal

Esti o persoana energica, ambitioasa si cu dorinta de munca?
Daca raspunsul este "da", atunci vrem sa te cunoastem!

Candidatul ideal:
  • studii superioare in Industria alimentara;
  • experiență în domeniu de minim 1 an (excepție absolvenții promoției 2023);
  • disponibilitate la program in schimburi;
  • persoană comunicativă, punctuală, organizată și atentă la detalii;
  • capacitate de coordonare a activității prestate si de analiză a situațiilor neprevăzute;
  • cunostințe solide de operare PC (Microsoft Office);
  • rezistență la condițiile specifice de muncă în abator.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • urmărește buna funcționare a utilajelor și instalațiilor în timpul procesului tehnologic;
  • organizează fluxul de producție și programarea cantităților de materii prime;
  • controlează condițiile de calitate și siguranță a alimentului;
  • urmărește performanța proceselor și conformitatea produsului;
  • monitorizează respectarea normelor privind calitatea produsului, sortimentele, greutatea, ambalajul, termenele de livrare, documentele de calitate;
  • se preocupă permanent de creșterea productivității muncii;
  • inițiază acțiuni corective/preventive în vederea eliminării cauzelor neconformităților;
  • verifică prin sondaj calitatea produsului finit;
  • verifică aspectul comercial al produselor;
  • verifică respectarea condițiilor de livrare, parametrii calitativi ai produselor;
  • participă la instruirea personalului din departament și a operatorilor de la liniile de ambalare;
  • răspunde de informațiile editate pe etichete;
  • verifică reclamațiile în legătură cu problemele de calitate ale produselor.

Noi îți oferim:
  • Mai mult decat un salariu: poți primi beneficii cu ocazia evenimentelor speciale din viața ta, casatorie, Ziua Copilului, sărbători; iar lista nu se oprește aici.
  • Performanța ta va fi apreciată prin bonusuri de performanță.
  • Dacă drumul tău la locul de muncă este prea lung, te sprijinim cu decontarea transportului.
  • Tichete de masă, încărcate pe card, în acord cu prevederile legale.
  • Ne interesează starea de bine a colegilor noștri, astfel ca poți beneficia de o asigurare medicală privata prin Regina Maria
  • Masă caldă pe zi inclusă, pachet de carne /pe săptămâna lucrată;
  • Oportunitatea de a te dezvolta alături de colegi specialiști care contribuie la o experiență profesională plină de provocări și posibilități de evoluție;
  • Un proces de instruire complet specific noului tău rol.

Descrierea companiei

Familia Safir din 1945…Felul de a fi bun!

Pentru noi nu este doar un concept abstract sau un slogan, ci mai mult decât atât este ceea ce ne definește.Împreună creăm oportunități pentru fiecare, prin muncă, dedicare și responsabilitate.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024