Gratis

Inginer Global Asamblare si Bandajare - Targu Mures

HIRSCHMANN ROMANIA

Candidatul Ideal

Acceptă provocarea viitorului și alătură-te echipei noastre pentru dezvoltarea unei cariere de succes!

Pentru ocuparea acestui rol este nevoie de:
  • Studii Superioare Tehnice
  • Experienta de 1 an in domeniul ingineriei/tehnic
  • Lb. Engleza – nivel avansat; Lb. Germana, constituie avantaj
  • Disponibilitate de a calatori aproximativ 30% din timp
Competente:
  • Orientare spre client
  • Spirit de echipa
  • Orientare spre rezultate
  • Abilitatea de a analiza
  • Abilitati de comunicare si organizare
  • Orientare spre dezvoltare personala si profesionala
Beneficiile pe care le oferim sunt:
  • Transport gratuit
  • Bonus anual de performanta
  • Al 13-lea salariu
  • Bonuri cadou de sarbatori
  • Tichete de masa
  • Abonament medical
  • Abonament sala de fitness
  • Bonus de fidelitate
  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  • Traininguri pentru dezvoltare profesionala si personala

Descrierea jobului

Rolul face parte din cadrul Departamentului Wire processing si presupune urmatoarele sarcini:
  • Asigurarea de stabilitate proceselor de asamblare si bandajare in toate fabricile din grupul Hirschmann (echipamente, mentenanta, reglaje, documentatii, instruiri pentru specialisti locali)
  • Implementarea si sustinerea standardelor la nivel de grup pe procesele de asamblare / bandajare
  • Realizarea de instruiri in baza standardelor de grup pentru operatori, tehnicieni, personal de Calitate si Mentenanta
  • Realizarea verificarilor calitative (ajustari ale echipamentelor, modul de reglare a sculelelor)
  • Realizarea de teste pe parte de asambalare si bandajare, ofera sprijin in implementarea si optimizarea noilor norme de la clienti.
  • Acordare de suport echipei de calitate in cazul reclamatiilor de la clienti privind procesele de asamblare/bandajare.
  • Pregatirea mostrelor si datelor (rezultate microsectiuni, poze, rapoarte specifice) pentru investigatii de laborator.
  • Realizarea si pregatirea rapoartelor de capabilitati pe parte de asamblare/bandajare.
  • Acordarea de suport pentru masinile si sculele existente in productie (actualizeaza documentatii, verifica sistemele de calitate a masinilor, optimizarea masinilor si sculelor, solicitare de oferte de la furnizori pentru echipamente noi similare cu cele existente).
  • Realizarea validarii masinilor noi printr-un pre-acceptance (la furnizor) si end-acceptance (in locatia unde va fi folosit echipamentul). Se asigura de functionalitatea echipamentelor conform specificatiilor, creaza documentatia tehnica de validare.
  • Persoana de contact oferind suport la nivel de grup (pe toate plant-urile) pentru intrebari/nelamuriri tehnice.
  • Persoana de contact pentru departamentul de proces – bandajare/asamblare pentru toate plant-urile.
  • Persoana de legatura pentru departamentul de proces-metal din Austria (specialist asamblare/bandajare), oferind suport in implementarea sau crearea de noi norme, instructiuni, noi tipuri de echipamente (specificatii si evaluare), materii prime noi.
  • Deplasare in caz de necesitate in fabrica unde este necesar suport in caz de defectiune al echipamanetului, training, analize, validare echipamente.
Asteptam cu interes sa ne cunoastem! Aplica acum!

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare.
Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai.
Principalele produse realizate in HIRSCHMANN AUTOMOTIVE: cablaje pentru: senzori ABS, oglinda automata, cutia automata de viteza, senzori de presiune, deschidere automata, acceleratia electronica pentru automobile, motociclete si snowmobile, sistemele audio si video, instalatia de putere din automobile, cablaje si adaptoare pentru instalatia de putere din automobile hibrid, solutii de conectica in industria fotovoltaica.
Clientii nostri sunt producatori Premium de automobile si de subansamble din industria auto.
La Hirschmann Automotive, angajații reprezinta baza succesului afacerii. În ultimii 10 ani, numărul de angajați a crescut de zece ori - și încă ne dezvoltăm continuu.
Doresti să faci parte din acest progres? Alatura-te noua!
Cresterea este posibila doar lucrand impreuna!
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024