Gratis

INGINER GEODEZ

GRAPHEIN TOPO SA
4 poziții

Candidatul Ideal

  • minim 3-5 ani de experiență in proiecte de constructii (mai puțină experiență va fi luată în considerare pentru candidații excepționali)
  • cunostinte solide a softurilor de specialitate (AutoCAD, Civil 3D, TopoLt etc.) sau alte softuri similare
  • Integrarea datelor provenite din măsurători și alte metode de achiziție de date în softuri sau platforme specifice (ex. sisteme GIS sau BIM).
  • bună înțelegere a proceselor de proiectare și inginerie pentru unul dintre următoarele domenii de expertiză: Inginerie structurală, Arhitectură, MEP
  • bune abilități de gestionare a timpului, cu capacitatea de a prioritiza munca și de a gestiona mai multe sarcini concomitent.
  • intocmirea și prezentarea rapoartelor privind starea lucrărilor
  • o mentalitate agilă și indreptata spre „Pot face”, ambitios si cu standarde ridicate de sine.
  • abilități de comunicare clară și concisă și capacitatea de a lucra ca parte a unei echipe multidisciplinare și multiculturale.
  • cunostinte bune pentru o limba straina (engleza) – nivel B1-B2 minim
Reprezinta un avantaj sa fii absolvent al unei facultati de inginerie geodezica.
Salariul net se discuta individual la interviul de angajare si este direct proportional cu experienta candidatului.

Descrierea jobului

În calitate de inginer geodez:
  • vei lucra ca parte a unei echipe mai mari
  • vei fi responsabil pentru operatiunile ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂de teren
  • vei utiliza procedurile existente in ceea ce priveste releveele necesare proiectarii sau calculului de volume
  • vei intocmi planuri de trasare
  • vei pozitiona elementele proiectate in teren pentru lucrarile alocate
  • vei intocmi planuri de situatie/ridicari topografice pe baza masuratorilor primite
  • vei colabora cu colegii si mangerii de departament pentru bunul flux al proiectelor si al activitatilor in cadrul companiei.
Alaturi de noi te vei dezvolta profesional, vei beneficia de asistenta si training de specialitate, de prezenta colegilor si managerilor prietenosi si bine pregatiti, vei lucra cu aparatura si echipament de ultima generatie si iti vei urma un plan de cariera ambitios.

Graphein este prima alegere a profesioniștilor în proiecte de topografie inginerească, asistență topografică pentru infrastructură, cadastru și intabulare, scanare 3D, măsurători BOMA și pentru urmărirea comportării în timp a construcțiilor.
Crescută organic, după înființarea în anul 2014, Graphein este recomandată acum ca fiind măsura construcțiilor durabile atât în România, cât și pe plan european.
Profesionalismul și livrarea la timp reprezintă valorile care au consacrat activitatea noastră, iar investiția continuă în resurse, aparatură, programe și tehnologii de ultimă generație ne-a garantat rezultate remarcabile.
Obiectivul nostru este să facem din Graphein liderul european în geodezie, eficientizând procesul și costurile din construcții.
Publicat 4 Iun. 2024 Reactualizat 4 Iun. 2024 Expiră 4 Iul. 2024