Gratis

Inginer Geodez

XPLORATE GROUP S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutam un inginer geodez care să se alăture Departamentului de Topografie Inginerească!

Poți face și tu parte din echipa noastră, dacă bifezi următoarele responsabilități:
  • Efectuarea măsurătorilor cu stația totală (tip cadastral, tip plan de situație planimetric și altimetric), nivelă digitală și GPS
  • Trasarea limitelor de proprietate
  • Participarea ca asistent în teren la executarea măsurătorilor și efectuarea trasărilor (pentru lucrările de tip șantier) și montajul de UCC sau tip scanare 3D
  • Întocmirea proceselor verbale de trasare limită proprietate și trasare în șantiere
  • Pregătirea necesarului de echipament pentru lucrarea la care este asociat
  • Executarea în teren a măsurătorilor pentru rețelele de înaltă precizie (pentru șantiere) și trasarea elementelor proiectate (șantiere)
  • Prelucrarea măsurătorilor / compensarea rețelelor de înaltă precizie (pentru șantiere) și compensarea de tip stație totală și GPS
  • Redactarea planurilor de situație planimetrice și altimetrice (pentru proiectare) și planurilor de situație planimetrice (pentru cadastru)
  • Prelucrarea proiectelor tehnice (șantiere) și întocmirea planului de trasare
  • Realizarea planurilor de situație / relevee as-built

Descrierea jobului

Cerințe:
  • Experiență relevantă în domeniul topografiei (minim 1 an)
  • Permis de conducere categoria B
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a oferi soluții creative în situații complexe
  • Cunoștințe solide de operare a echipamentelor și software-urilor specifice
  • Capacitatea de a gestiona proiecte multiple simultan și de a respecta termenele limită.

Așteptăm cv-ul tău la adresa: office@xplorate.ro

Dacă acest anunt nu prezintă interes pentru tine, dar știi pe cineva căruia i s-ar potrivi, ne-am bucura să dai de veste mai departe.

FIRMA CU ACTIVITATE IN DOMENIILE : SCANARE3D - MASURATORI TOPOGRAFICE

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024