Gratis

Inginer Field 3G/4G

RCS & RDS
14 poziții

Candidatul Ideal

  • Experienta in activitati telecom/IT/transmisiuni radio (experienta anterioara in GSM/UMTS constituie un avantaj);
  • Disponibilitate pentru deplasari in tara;
  • Absolvent studii medii tehnice, studiile superioare (telecomunicatii/electronica), constituie un avantaj;
  • Disponibilitate pentru a lucra la inaltime;
  • Disponibilitate pentru program on-call;
  • Respectarea termenelor si rezolvarea unui volum mare dе munca;
  • Rezistenta la stres;
  • Spirit dе echipa;
  • Permis categoria B, vechime minim 1 an.

Descrierea jobului

  • Rеzolvаrеа intеrvеntiilor pentru sitе-uri Node B si pеntru еchipаmentеlе de transmisiuni PDH/SDH, аnаlizаrеa si rеzolvаrеa problеmеlor аnuntаtе dе cаtre depаrtаmеntul dе monitorizarе;
  • Rezolvarеa sаrcinilor dе lucru trimise spre еxеcutie de catre departamentele Planning, Drive Test, Transmisiuni;
  • Executarea mentenantei preventive si corective asupra site-urilor 3G;
  • Asigurarea mentenantei si operararii echipamentelor din retea 3G;
  • Comisionarea, integrarea si acceptanta echipamentelor 3G: setari ATM (VCI, VPI), setari IP, crosconect;
  • Cunoasterea retelelor electrice AC/DC;
  • Raportarea activitatii catre nivelul superior.

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti operatori de servicii integrate de comunicatii din regiune, furnizand servicii sub brandul Digi in Romania, Ungaria, Spania si Italia. In prezent, compania este lider in Romania pe piata segmentului de servicii de televiziune prin cablu si satelit, sub brandul Digi TV, de servicii de internet, sub brandul Digi Net, dar si un furnizor alternativ de servicii de telefonie fixa, Digi Tel si telefonie mobila, Digi Mobil, care este in continua crestere si dezvoltare. Compania detine singura televiziune de stiri din Romania in format full HD, Digi24 HD, cu 8 statii regionale, 4 canale de sport, Digi Sport 1, 2, 3 si 4, un canal de filme Pay-TV, Digi Film, 3 programe de documentare, Digi World, Digi Life si Digi Animal World, un canal de muzica, Utv, 5 posturi de radio: DIGI FM, Pro FM, INFO PRO, MUSIC FM si DANCE FM.

"Candidatul confirma, prin transmiterea candidaturii sale pentru pozitia descrisa mai sus, ca a citit Nota de informare privind prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidatilor in procesul de recrutare", disponibila pe www.digiromania.ro/ Protectia datelor cu caracter personal."
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024