Gratis

Inginer executie lucrari apa-canal

MIRAL INSTAL COMPANY SRL

Candidatul Ideal

Absolvent a unei facultati cu profil tehnic in instalații sau construtii
Permis auto.
Autorizația de tip RTE constituie un avantaj.

Descrierea jobului

- Raspunde de analizarea documentatiei tehnice de executie si de respectarea si aplicarea acesteia si de analizarea modificarilor primite de ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄la client pe care le inainteaza la proiectare;
- Intocmeste toate documentele cerute de prevederile legale pentru activitatea de executie;
- Completeaza registrul unic de evidenta;
- Tine la zi registrul de evidenta a lucrarilor (registrul de santier) pe care le coordoneaza;
- Participa la predarea-primirea frontului de lucru si asigura organizarea de santier;
- Verifica pe tot parcursul lucrarilor daca si cum s-a executat operatia de imprejmuire a zonei de lucru cu banda avertizoare, semnalizatoare de circulatie si/sau semnalizatoare de locuri periculoase si elemente de identificare santier;
- Urmareste in permanenta cum s-au executat sprijinirile de maluri;
- Este obligat sa verifice daca sunt asigurate dispozitivele, sculele, echipamentele, aparatele si materialele necesare, daca acestea au date de identificare/agremente tehnice, daca sunt la parametrii de functionare si daca nu prezinta defecte ;
- Coordoneaza activitatea de executie si se asigura ca executia lucrarilor are loc numai pe baza proiectelor si a detaliilor de executie din proiectele verificate de un verificator de proiecte atestat;
- Face prezenta si pontajul personalului din subordine si verifica si vizeaza fisele de lucru in vederea calcularii manoperei;
- Opreste executarea lucrarilor in cazul unor abateri grave de la normele de calitate sau in caz de pericol pentru securitatea muncii si anunta conducerea societatii;
- Efectueaza prospectare, ofertare, vizionari si intocmeste relevee;
- Repartzeaza sarcinile subordonatilor si controleaza modul de realizare al acestora;

Miral Instal Company isi desfasoara activitatea in domeniul constructiilor (retele si instalatii gaze naturale, apa/canal, termice, sanitare,refaceri rutiere) inca din anul 2003.
Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 17 Iun. 2024 Expiră 19 Iun. 2024