Gratis

Inginer electric panouri fotovoltaice

MODERN POWER SYSTEMS SRL

Candidatul Ideal

Te indemnam sa aplici pentru acest job daca:
  • Ai studii superioare pe specializarea Inginerie electrica/ energetica
  • Ai minim 2 ani experienta pe o functie de inginer electric, experienta in domeniul instalatiilor fotovoltaice reprezinta un avantaj
  • Cunosti sistemele software de proiectare electrica(AutoCAD)
  • Esti cerificat ANRE minim grad II
  • Intelegi principiile de instalare si functionare a sistemelor fotovoltaice conectate on-grid/off-grid/hybrid
  • Cunosti limba engleza la nivel mediu
  • Iti place sa lucrezi in echipa si sa coordonezi oameni
  • Stii sa aplanezi conflicte
  • Esti o persoana responsabila si organizata
  • Ai o comunicare eficienta
  • Detii permis de conducere categoria B si esti disponibil pentru deplasare

Descrierea jobului

Pricipalele responsabilitati pe care le vei avea sunt:
  • Asigurarea suportului tehnic pentru departamentul comercial
  • Deplasarea la locatie pentru identificarea solutiei optime
  • Intocmirea si depunerea documentatiilor in vederea obtinerii avizelor si autorizatilor necesare
  • Intocmirea situatiilor lunare pentru lucrarile executate in vederea decontarii, intocmire liste materiale necesare executiei lucrarilor
  • Asigurarea necesarului de pe santier
  • Supravegherea/coordonarea desfasurarii lucrarilor de instalare instalatii electrice de joasa tensiune pentru proiecte fotovoltaice
  • Stabilirea unor relații optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si în bune conditii a tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii
  • Mentinerea legaturii relatiilor in cadrul proiectelor specifice departamentului
  • Intocmirea devizelor initialte/finale
  • Studierea detaliilor de proiectare si documentatia tehnica necesara
  • Inspectia tehnica a stocului de echipamnete care urmeaza sa fie folosite in cadrul proiectului
Beneficii acordate:
  • Pachet salarial atractiv
  • Dezvoltare profesionala pe termen lung
  • Prime de sarbatori
  • Tichete de masa

Modern Power Systems SRL este o companie care activeaza la nivel national in domeniul retelelor electrice, automatizarilor industriale si aplicatii smart metering, avand vechimea de 12 ani. Cautam un coleg care sa ocupe functia de inginer electric specializat in panouri fotovoltaice.

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 1 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024