Gratis

Inginer Electric / Electrical Engineer Buzau - top company

PEOPLE HUNTERS

Candidatul Ideal

Pentru o companie multinationala de top recrutam:

Inginer Electric/ Electrical Maintenance Planner
Locatie: fabrica este locata in Buzau si se asigura suport de relocare
Studii solicitate: absolvent Facultate de Inginerie Electrica

Pozitia este permanenta, cu contract pe perioada nedeterminata.

Profilul ideal

Absolvent de inginerie electrica - nivel facultate;
Experienta este un avantaj;
MS Office - nivel bun;
SAP - avantaj;
Bune abilitati de organizare, prioritizare si munca in echipa;
Respectarea normele de securitate si siguranta in munca;
Engleza - nivel mediu;

Descrierea jobului

Obiective rol

Urmarirea instalatiilor electrice a utilajelor si echipamentelor electrice la nivelul intregii societati.
Sa coordoneze resursele necesare (personal, piese, contractori) executarii lucrarilor de mentenanta si sa se asigure ca echipamentele sunt disponibile pentru lucrari
Sa se asigure ca ariile de care raspunde primesc serviciile de intretinere de care au nevoie pentru a opera la nivel de eficienta ridicat, eliminand potentialele intarzieri printr-o buna planificare a necesarului de materiale, procedurilor si a personalului pentru intretinere
Executa lucrari de mentenanta predictiva

Responsabilitati

-coordonarea si verificarea activitatii de intretinere a instalatiilor si utilajelor din cadrul Atelierului electric (programarea reparatiilor lunare si anuale, necesarului de piese de schimb, necesarului de materiale diverse, contractele de service extern) prin intermediul responsabililor din subordine
-urmareste intreaga activitate din cadrul Atelierului Electric pe linie de intretinere si reparatii in domeniul electric
-urmareste programul zilnic de lucru al formatiilor din subordine functie de ordinea prioritatilor (in baza consultarii prealabile cu managerul de mentenanta)
-urmareste realizarea in termen si de buna calitate a lucrarilor executate si a sarcinilor primite
-urmareste modul de exploatare a utilajelor si echipamentelor tehnice, precum si gradul de uzura
a acestora, propunand masuri de actualizare a parametrilor tehnici
-umareste realizarea programului de revizii,reparatii curente si capitale coform Planului de mentenanta, la nivelul Atelierului Electric
-face propuneri de actiuni corrective si preventive care sa duca la imbunatatirea continua a activitatii pe care o conduce
-analizeaza cel putin o data pe zi lista de notificari din modulul de mentenanta SAP.
-discuta cu managerul de mentenanta prioritatea notificarilor si solicita informatii suplimentare atunci cand este cazul
-transforma notificarile din modulul de mentenanta in comenzi
-urmareste efectuarea lucrarilor si realizeaza inchiderea comenzilor in modulul de mentenanta

Pachet oferit

Nivel salarial motivant in acord cu experienta detinuta;
Pachet variat de beneficii;
Acces la oportunitati de dezvoltare intr-un mediu profesional stabil

People Hunters is a unique recruitment, executive search, consultancy and outplacement company offering ultimate staffing and people management solutions to international and multinational companies. We provide strategical and practical high quality human resources and management consultancy services across a large range of industries all over the world.

We think in terms of solutions and bring the wind of change in your business, career and life. Some might see you as a simple employee or just a number in the usual human resources reports. We see people in their complexity.

If you hate your job or your boss, you want a promotion, a new job, different and challenging tasks, a better salary, an improved life…then we know that it`s the time for a positive change in your career and in your life.

And we`re so fast! We hunt talents for lunch!

Interested in a new career opportunity? Send us your CV!

www.peoplehunters.net

Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 27 Febr. 2024 Expiră 28 Mart. 2024