Publicat 01 Oct 2019 | Expiră 01 Nov 2019

Inginer Dezvoltare Software

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ești pregătit să faci parte dintr-o organizație de top aflată într-o industrie mereu provocatoare?

Căutăm pe cineva care poate gândi creativ și care are capacitatea de a-și folosi abilitățile analitice și de rezolvare a problemelor pentru a proiecta, construi, testa, implementa și a întreține aplicații software cu scopul de a maximiza beneficiile flotei și sediului companiei. Acesta, în calitate de membru al diviziei IT, trebuie să posede o înțelegere clară a codului și a caracteristicilor programelor software care sunt create și utilizate în cadrul companiei și să fie capabil să vină cu idei noi și proaspete, pe baza intuiției și a abilităților sale de comunicare, despre cum pot fi aceste programe dezvoltate și îmbunătățite în continuare.

Dacă te simți atras de felul în care tehnologia informației motorizează lumea maritimă, poate vei găsi interesantă această oportunitate de angajare, care are un profil unic în România.

Candidatul ideal:

  • Licențiat în Știința Calculatoarelor, Tehnologia Informației, Matematică, Inginerie Electronică sau Telecomunicații;
  • Experiența profesională este binevenită, dar nu constituie un avantaj; proaspeții absolvenți sunt încurajați să aplice;
  • Cunoștințe bune de limbă engleză;
  • Calități personale, cum ar fi să aibă inițiativă, o judecată sănătoasă și o logică ascuțită, precum și să fie auto-motivat și un jucător de echipă.

Descrierea jobului

Cerințele postului:

  • Proiectează, construiește, testează și implementează aplicațiile software;
  • Lucrează cu C#, C/C++, ASP, ASPX, HTML, .NET, SQL, control sursă;
  • Susține, monitorizează și întreține funcționalitatea aplicațiilor software;
  • Analizează codul pentru a determina cauzele erorilor și găsește soluții, într-o permanentă colaborare cu utilizatorii și cu echipa IT;
  • Monitorizează comportamentul și fiabilitatea aplicațiilor software;
  • Evaluează noile aplicații și programe;
  • Participă la ședințe de proiectare și dezvoltare software;
  • Lucrează cu supraveghere puțină sau deloc, autonom sau într-o echipă, demonstrând o judecată independentă;
  • Aplică regulile de business ale companiei atunci când proiectează și dezvoltă software;
  • Susține echipele Operare, Tehnic, Siguranță, Crewing, Financiar și toate celelalte divizii ale companiei;
  • Execută alte sarcini desemnate de Managerul IT și de Directorul General.
Beneficii:
  • Activitate în cadrul unei organizații de clasă mondială;
  • Mediu de lucru modern și în continuă evoluție;
  • Perfecționare continuă în plan profesional;
  • Participarea la conferințe și seminarii de specialitate;
  • Pachet salarial competitiv.

Furnizăm servicii complete de management naval, recrutare personal navigant și agenturare nave.

De asemenea, oferim o gamă largă de soluții IT pentru industria maritimă.

Expirat
Inginer Dezvoltare Software  -  Histria Shipmanagement

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles