Gratis

Inginer de service

Servitech Expres SRL

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice: electronica, electromecanica, mecanica, automatica.
  • Cunostinte tehnice si experienta in domeniul echipamentelor siinstalatiilor electronice constituie un avantaj
  • Disponibilitate pentru deplasari in tara la sediul clientilor
  • Cunoasterea limbii engleze nivel avansat
  • Persoana cu capacitate de analiza, decizie si spirit de echipa
  • Cunostinte excelente de operare PC
  • Carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Service-ul echipamentelor de laborator pentru controlul calitatii alimentelor si produselor agricole. Operatiunile se realizeaza la sediul beneficiarilor, asa ca 80% din timpul de lucru va fi in deplasare.
  • Diagnosticarea defectiunilor si repararea prin inlocuirea pieselor necesare in vederea bunei functionari, service-uri de intretinere care urmeaza un protocol definit de producator. Vom oferi un training intesiv de specialitate in prima parte a activitatii si suport tehnic de la distanta ulterior, pana cand noul coleg va putea lucra independent.
  • Interpretarea problemelor mecanice, hidraulice, electrice si electronice.
  • Oferirea de asistenta online pentru depanarea problemelor in caz de necesitate.
  • Gestionarea materialelor si echipamentelor necesare desfasurarii activitatii de reparatii si mentenanta.
Oferim:
  • Mediu de lucru prietenos
  • Salariu motivant si bonusuri in functie de performanta
  • Masina de serviciu, laptop si telefon de serviciu

Servitech Expres este unic distribuitor si service autorizat FOSS (Danemarca) pentru echipamente de testare a produselor agroalimentare in Romania si Republica Moldova. Introducem pe piata tehnologie si instrumente de laborator de ultima generatie necesare producatorilor din industrii diverse: carne, lapte si produse lactate, cereale, furaje, vin, ulei, produse de panificatie.

Suntem o echipa dinamica, structurata pe departamente de consultanta, vanzari, service, marketing, financiar si administrative. Infiintata in 2007 in Bucuresti, avem punct de lucru in Brasov pentru a deservi rapid clientii din toata tara.

Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 12 Apr. 2024