Gratis

Inginer de Service

BTL Romania Aparatura Medicala SRL

Candidatul Ideal

Compania noastră, lider în furnizarea și întreținerea echipamentelor medicale de înaltă calitate, este în căutarea unui inginer de service dedicat și talentat pentru a se alătura echipei noastre. Dacă sunteți pasionat de tehnologie medicală avansată, aveți abilități solide în diagnosticarea și repararea echipamentelor și sunteți din Timișoara sau Arad atunci vă așteptăm să vă alăturați misiunii noastre de a asigura o asistență excelentă pentru profesioniștii din domeniul sănătății.

- Efectuarea diagnosticării precise și reparației echipamentelor medicale conform standardelor de calitate ale companiei
- Efectuarea inspecțiilor periodice și a întreținerii preventive pentru a asigura funcționarea optimă a echipamentelor
- Comunicarea eficientă cu clienții pentru a oferi contracte de service, asistență tehnică, instruire și rezolvarea problemelor
- Documentarea corectă a tuturor intervențiilor și a lucrărilor efectuate în baza de date a companiei
- Colaborarea strânsă cu echipa tehnică și cu departamentul de vânzări pentru a asigura satisfacția clienților și îndeplinirea obiectivelor companiei

Descrierea jobului

Cerințe:

- Diplomă de inginer în domeniul tehnic (automatizări, electronică, electrotehică, mecanică)
- Experiența anterioară în diagnosticarea și repararea echipamentelor medicale constituie un avantaj
- Cunoștințe solide de tehnică electronică, electrică și mecanică
- Cunosterea limbii engleze
- Permis de conducere categoria B și disponibilitatea deplasărilor interjudețene
- Abilități excelente de comunicare și relaționare cu clienții
- Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și de a prioritiza sarcinile
- Atitudine proactivă și orientată către rezolvarea problemelor

Oferta noastră:

- Oportunitatea de a lucra într-o companie de top în domeniul echipamentelor medicale
- Mediu de lucru stimulant, în care veți putea dezvolta abilități tehnice și relaționale
- Pachet salarial atractiv și beneficii suplimentare
- Training și dezvoltare continuă în domeniul tehnic și al echipamentelor medicale

Dacă sunteți gata să faceți parte din echipa noastră dedicată și să contribuiți la furnizarea de asistență tehnică de calitate în domeniul echipamentelor medicale, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul.
Așteptăm cu nerăbdare să vă cunoaștem și să discutăm mai multe despre această oportunitate captivantă.

Compania BTL a fost fondată în 1993 și activează în 2 domenii: medical și estetic. Astăzi, suntem lideri mondiali în fizioterapie, acoperind 6 continente cu sucursale directe în peste 80 de țări, peste 3500 de angajați și peste 480 de ingineri R&D.

BTL România Aparatură Medicala, și-a început activitatea în 1997.
Experiența de peste 26 de ani în producția echipamentelor medicale, ne oferă un avantaj major în îndeplinirea nevoilor terapeuților și pacienților.

Misiunea noastră este atingerea perfecțiunii în termeni de eficiență, funcționare, accesibilitate și nu în ultimul rând design. Rezultatele medicale ale aparatelor noastre sunt sprijinite de un număr mare de cercetări și studii clinice.
www.btl.ro
Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024