Gratis

Inginer de proces

ACS INDUSTRIES EUROPE SRL

Candidatul Ideal

Studii tehnice superioare (Autovehicule rutiere, Tehnologia Constructiilor de Masini sau similar)
Experienta intr-o companie de productie, preferabil ca Inginer Proces
Cunoasterea modului de realizare a unui proces de productie
Cunostinte avansate operare PC(Microsoft Office)
Limba engleza / spaniola la nivel conversational
Abilitatea de a analiza și interpreta datele
Cunoștințe tehnice excelente
Abilitatea de a prioritiza și de a planifica în mod eficient
Abilitatea de a lucra în cadrul constrângerilor de cost și a termenelor limita si de a isi duce la bun sfarsit sarcinile primite de la superiorul ierarhic

Descrierea jobului

Dezvoltarea, configurarea și optimizarea proceselor industriale de la faza de transfer până la începerea bunei funcționări a sistemelor si proceselor
Dezvoltarea celor mai bune practici si gasirea unor soluții inovatoare pentru a îmbunătăți KPI aferenti productiei (Eficienta, rebut, numar de proiecte de imbunatatire, etc)
Elaboreaza, editează și actualizează documentația procesului
Se asigura ca instructiunile de lucru si documentele de proces sunt urmate si cunoscute de catre operatorii din subordine
Instruirea și supravegherea personalului cu privire la noile procese și tehnologii folosite
Coordonarea dezvoltarii procesului de productie in faza de PPaP
Definirea, ajustarea, monitorizarea și aprobarea instrumentelor, instrucțiunilor și a altor mijloace
Transmiterea și aplicarea nevoilor de proces in relatia cu furnizorii
Optimizarea și îmbunătățirea proceselor de producție în fazele de lucru pentru referințele atribuite
Analizarea defectelor procesului de producție și luarea deciziilor sau consultarea cu managerul de productie pentru a rezolva problemele aparute
Îmbunătățirea proceselor de producție prin gasirea unor solutii fiabile la problemele aparute si efectuarea unor teste in diferite faze ale procesului
Asigurarea respectarii fazelor de lucru din documentatia de process
Colaborarea cu alte departamente,pentru rezolvarea eventualelor probleme(Calitate, Mentenanta, Logistica, etc)
Actualizarea documentelor FMEA
Urmarirea standardelor 5S
Asigurarea unei bune functionari a proceselor de productie atribuite de managerul de producție

ACS INDUSTRIES EUROPE - este lider mondial in productia de filtre pentru airbags, clientii nostri fiind toti marii producatori de automobile. ACS detine fabrici in Romania, China, Mexic si India. In Turda fabrica are peste 300 angajati. Detalii despre compania ACS Ind puteti consulta pe site-ul oficial ACS Industries, Inc. - Critical Component Manufacturing https://acsindustries.com/
Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 21 Mart. 2024 Expiră 20 Apr. 2024