Gratis

Inginer de proces

ELPRECO SA

Candidatul Ideal

Studii superioare tehnice (inginerie);
Experienta intr-o functie similara minim 3 ani constituie avantaj;
Experienta in industria materialelor de constructii constituie un avantaj
Cunostinte de metodologii de tip Kaizen, Six Sigma
Capacitate de analiza, atentie la detalii
Abilitati de rezolvare probleme, de organizare si coordonare
Orientare catre respectarea regulilor de Sanatate si Securitate in munca;
Bune abilitati de comunicare si relationare pe termen lung;
Abilitati de lucru in echipa si colaborare interdepartamentale
Abilitati de utilizare a calculatorului - Microsoft Office; Cunostinte de limba engleza de nivel mediu
Abilitati de lider definite de integritate, onestitate, transparenta si proactivitate;

Descrierea jobului

Analizeaza si evalueaza procesele de productie existente pentru a identifica oportunitati de imbunatatire a eficientei si calitatii produselor
Dezvolta si implementeaza planurile de actiuni pentru a imbunatati procesele de productie
Monitorizeaza si analizeaza datele de productie pentru a identifica tendinte si probleme potentiale
Colaboreaza cu echipa de productie pentru a implementa schimbarile necesare si pentru a asigura o productie fara probleme conform obiectivelor de productie stabilite
Identifica si rezolva problemele de productie in timp util
Asigura testarea si validarea noilor echipamente
Asigura respectarea standardelor de calitate si a reglementarilor de SSM, mediu si energie
Stabileste procesele tehnologice, cu indicarea tuturor datelor necesare executarii operatiilor pe faze, conform documentatiei;
Participa la optimizarea cadrului tehnologic, conform planificarii departamentale;
Asigura asistenta tehnica in derularea optima a fluxului de productie;
Asigura si raspunde de actualizarea documentatiei tehnologice aferente produselor din fabricatie;
Asigura inlocmirea documentatiei la aparitia unui material/produs nou in sistem, modificarea / anularea acestuia;
Elaboreaza proceduri si instructiuni de lucru pentru fiecare post, proces de lucru si echipament de lucru;
Analizeaza parametrii tehnici de proces ai liniei de productie
Intocmeste specificatiile pentru produse si procese care cuprind metode de control, criterii de inspectie si definire parametrii tehnologici,
Identifica riscurile de neconformitate, defineste actiuni corective si preventive, verifica aplicarea acestora
Masoara capabilitatea proceselor de productie

Elpreco, companie a Grupului CRH, este cel mai mare producător de elemente prefabricate din beton din zona Olteniei, gama de produse Elpreco cuprinzând: sisteme de zidărie şi termoizolaţie din BCA, sisteme de pavaj care asigură toate elementele necesare pentru amenajări exterioare şi sisteme de canalizare din beton. Elpreco este un nume sonor în domeniul materialelor de construcţii, având o prezenţă de 50 de ani pe piaţa românească, ani care au facut din Elpreco o marcă cu tradiţie, o marcă puternică, o marcă cu expertiză de necontestat în domeniu, un reper pentru calitate şi profesionalism în industria de profil. Firma deţine o unitate de producţie care acoperă toate cele 4 linii de produse în Craiova şi o unitate de producţie de pavele în localitatea Titu. De 50 de ani avem o conduită de afaceri care ne ghidează activitatea, principiile dupa care ne ghidam fiind cartea noastră de vizită:

Strategia noastră este să punem în centrul activităţii noastre OMUL de la angajaţi şi parteneri de afaceri, până la beneficiarii finali.

Misiunea noastra este să oferim oamenilor soluţii de calitate pentru a-şi consolida comunitatea în care traiesc astfel incât să ridicăm nivelul de trai.

Preocuparea permanentă pentru client ne-a făcut să evoluăm şi să putem răspunde mereu nevoilor lui actuale.

Suntem o companie dinamică, adaptată la nevoile prezente ale clientului şi pentru asta, investim în pregătirea angaţiilor noştri, în modernizarea şi retehnologizarea capacităţii de producţie, introducând în procesul de fabricaţie produse noi, moderne, de calitate care corespund exigenţelor clienţilor noştri.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 11 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024