Gratis

Inginer de cantitati

ACTIV PROIECTARE INFRASTRUCTURA SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

  • Absolvent facultate tehnica de profil in domeniul construcțiilor ( Cai ferate, Drumuri si Poduri,constituie un avantaj);
  • Experienta in contracte de lucrari publice – infrastructura de transport (rutier, feroviar, metrou, tramvai) sau lucrari civile ;
  • Experienta in lucru de birou pentru calcul cantitati, decontari, liste de cantitati;
  • Capacitate de lucru in echipa
  • Capacitate de analiză și sinteză, abilitati foarte bune de organizare si atenție la detalii;
  • Cunostinte foarte bune MS Office;
  • Limba engleza - nivel mediu;

Descrierea jobului

  • Studiază documentația tehnică parte scrisa si parte desenată, disponibila in cadrul contractelor;
  • Verifica situațiile interimare de lucrări si situatia finale de lucrari ( liste de cantități, fise de măsurători, anexe) elaborate de catre Antreprenor;
  • Actualizeaza cantitățile pentru fiecare articol din Listele de cantități in conformitate cu Proiectul Tehnic;
  • Urmăreste stadiul fizic al proiectului si actualizarea masuratorilor in vederea raportarii catre Beneficiar;
  • Verifica documentele necesare decontarii;

ACTIV PROIECTARE INFRASTRUCTURA is a dynamic company which contributes to the transport infrastructure in Romania by delivering integrated services, starting from the tender stage, design implementation and final reception of the construction works, aligned with the principles of Quality Management System ISO 9001:2015.
The company has an interdisciplinary structure capable to manage and deliver high quality standard complex projects by an integrated approach of the experts capabilities in the team.

Our company key pillars are:
  • Contract Management/project management
  • Design
  • Supervision of works
  • Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024