Publicat 06 Aug 2020 | Reactualizat 03 Sep 2020 | Expiră 06 Sep 2020

Inginer de calitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare chimie alimentara, medicina veterinara, chimie, biotehnologie alimentara sau orice alta specialitate legata de industria alimentara
  • Experienta de minimum 2 ani in domeniul asigurarii calitatii in industria alimentara
  • Cursuri HACCP sau ISO22000 reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

  • Verifica modul in care se efectueaza receptia materiilor prime si auxiliare;
  • Verifica zilnic conditiile de igiena din spatiile de productie/ echipamente/ utilaje prin inspectie vizuala si prin teste de sanitatie rapide;
  • Verifica respectarea instructiunilor de preparare a solutiilor;
  • Efectueaza controlul conformitatii produselor cu standardele de firma aprobate precum si a legislatiei in vigoare avizand ambalarea si livrarea produselor conforme;
  • Completeaza fisele de neconformitate si urmareste corectia aplicata pentru remedierea acestora;
  • Preleveaza probe reprezentative de apa potabila si efectueaza teste de sanitatie si aeromicroflora;
  • Verifica monitorizarea punctelor critice de control in cadrul sistemului HACCP;
  • Monitorizeaza conditiile de depozitare a produselor si verifica respectarea trasabilitatii produselor de la receptie pana la livrare;
  • Verifica lotizarea produselor, modul de marcare (etichetare) si certifica conformitatea lor;
  • Verifica starea igienica si termica a mijlocului de transport inainte de incarcare;
  • Verifica modul de colectare selectiva a deseurilor;
  • Se asigura de respectarea principiilor sistemului HACCP, a cerintelor de igiena si siguranta alimentara, a cerintelor de protectia mediului.

Cris-Tim este una dintre cele mai cunoscute companii de pe piața de mezeluri din România, la baza căreia stau câteva valori importante: grija pentru oameni, responsabilitatea, inovația, tradiția și calitatea. Oferim o gamă diversificată de produse alimentare, sigure și proaspete.

Așa am clădit Cris-Tim. Suntem mândri de relația strânsă pe care o avem cu clienții nostri și suntem hotărâți să fim aproape de ei și de partenerii noștri mai departe, pentru a construi împreună viitorul pe care ni-l dorim.

Expirat
Inginer de calitate  -  Grup Cristim

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles