Gratis

Inginer coordonator de santier (constructii fotovoltaice)

RESCO INGINERIE S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerințe:

Diploma- Inginer Constructii Civile
Experiență în domeniu- min. 2 ani
Cunoașterea limbii engleza nivel mediu – OBLIGATORIU
Cunoașterea limbii germane nivel mediu-prezinta avantaj
Permis de conducere categoria B- OBLIGATORIU

Abilitati, calitati si aptitudini necesare:

asertivitate
comunicare
rezistenta la stres
coordonare si evaluare
loialitate
capacitatea de a stabili prioritatile
Obiective de performanta:
identificarea solutiilor adecvate de rezolvare a activitatilor curente;
coordonarea eficienta a personalului din subordine;
delegarea responsabilitatilor si antrenarea personalului;
fluidizarea activitatilor din sectorul deservit;
autoperfectionarea si valorificarea experientei dobandite;
preocuparea pentru atingerea obiectivelor firmei.

Ofertă și condiții de muncă:

Salariu: de la 3000 EUR NET lună
Program de lucru: Program specific santier constructii
Cazare și transport asigurate de către angajator, laptop ,telefon
Contract pe perioadă nedeterminată

Descrierea jobului

Responsabilități:

Verifica proiect si ia actiunile premergatoare lucrarilor de constructii
Face receptia in santier a materialelor, consumabilelor si ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄echipamentelor. Mentine controlul stocurilor si face raportarile necesare.
Mentine o buna comunicare cu reprezentantii clientilor pe decursul lucrărilor si raspunde active solicitarilor acestora.
Mentine controlul administrativ, pregateste si pastreaza documentatia.
Face raportarile zilnice specifice lucrarilor executate
Identifica proactiv eventualele obstacole in defasurarea lucrarilor ofera si implementeaza solutii.
Mentine relatia cu subcontractorii si furnizorii
Mentine controlul calitatii lucrarilor si redactează documentele tehnice
Elaborează stadiul lucrărilor și gestionează validarea facturilor corespunzătoare
Participă la ședințele de șantier
Monitorizează progresul lucrărilor
Asigură respectarea regulilor de igienă și securitate
Asigură aplicarea modurilor operaționale definite
Propune modificări tehnice dacă este necesar

Firma EXIbau GmbH este o companie specializata in constructii industriale ,parcuri fotovoltaice si telecomunicatii.
Publicat 11 Iun. 2024 Reactualizat 9 Iul. 2024 Expiră 11 Iul. 2024