Gratis

Inginer Controlul Calității (m/f)

STRABAG S.R.L.

Candidatul Ideal

•Diploma de inginer constructor (de preferat cu specializarea CFDP).
•Experiență dovedită în asigurarea calității / controlul calității pentru proiecte de infrastructură (de preferat în proiecte de cale ferată).
•Abilitați de planificare și organizare, gândire analitică și critică.
•Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic, cu termene limită strânse.
•Bune abilități de scriere și comunicare în limba engleză.

Descrierea jobului

•Verificarea execuției lucrărilor în concordanță cu cerințele legii și a normativelor / standardelor aplicabile în domeniu.
•Asigurarea derulării a fazelor determinante si controalelor organizate de Inspectoratul de Stat în Construcții, cât și de AFER.
•Gestionarea relațiilor companiei cu autoritățile feroviare referitor la diversele tipuri de autorizații AFER.
•Întocmirea Planului Calității pentru șantierele noi, cu includerea Planurilor de Control Calitate, Verificări și Încercări (PCCVI) pentru fiecare categorie de lucrări.
•Implementarea formularelor Sistemului de Management al Calității interne ale companiei.
•Recepția calitativă a materialelor la intrarea în șantier.
•Gestiunea înregistrărilor de calitate parte integrantă din Cartea Tehnica a Construcției.
•Multiple posibilitati de dezvoltare profesionala
•Dezvoltare cariera
•Venituri competitive
•Promovarea unui mediu de lucru sanatos
•Mijloace de transport in comun in apropiere

La STRABAG, aproximativ 86.000 de oameni construiesc în 2.400 de locații din întreaga lume progresul. Unicitatea și punctele forte individuale nu ne caracterizează numai proiectele, ci și pe fiecare dintre noi. Fie că este vorba de construcții de clădiri și inginerie civilă, construcții de infrastructuri pentru transporturi, construcții de poduri și tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - noi gândim construcția în perspectivă pentru a deveni un grup de construcţii inovator și durabil în Europa. Egalitatea de șanse, diversitatea și incluziunea fac parte integrantă din ceea ce suntem ca și companie și din modul în care lucrăm. Împreună implementăm cu succes proiecte în parteneriat și ne dezvoltăm odată cu noile sarcini. Împreună creăm lucruri mărețe.
Construiește viitorul împreună cu noi!

Publicat 23 Apr. 2024 Reactualizat 3 Mai 2024 Expiră 23 Mai 2024