Gratis

Inginer control calitate (CQ) - Galati

LEMACONS SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este absolvent studii superioare, preferabil profil tehnic pe domeniu de activitate constructii, are abilitati solide de comunicare si relationare, spirit de echipa si de colaborare.

Descrierea jobului

Dorim sa ne marim echipa de profesionisti in constructii, de aceea va punem la dispozitie un post de Inginer controlul calitate (CQ), in Galati.

Principalele responsabilități:
  • Intocmirea Cartii Tehnice a lucrarii;
  • Implementează şi menţine Sistemul de Asigurare a Calităţii în domeniul de autorizare;
  • Exercită, în numele conducerii, un control sistematic şi exigent asupra calităţii lucrărilor de construcţii;
  • Informează operativ privind deficienţele de ordin calitativ constatate, în vederea dispunerii de măsuri;
  • Exercită controlul calităţii lucrărilor pe faze de execuţie stabilite prin reglementările tehnice şi normele interne;
  • Participă la verificarea calităţii lucrărilor la principalele faze de execuţie stabilite prin normele, reglementările şi normativele tehnice şi semnează procesele verbale de atestare a calităţii;
  • Informează asupra aspectelor privind respectarea tehnologiilor sau necesităţii întreprinderii de acţiuni preventive sau corective;
  • Verifică respectarea utilizării în execuţie numai a produselor de construcţii cu certificate de conformitate, declaraţii de conformitate sau agrementate tehnic;
Beneficii:
Mediu de lucru competitiv;
Salariu deosebit de atractiv;
Participare la cursuri de perfectionare;
Cazare in Galati pentru persoanele cu domiciliu in alte localitati (inclusiv familie);
Tichete de masa;
Bonusuri de performanta;

Societatea LEMACONS SRL, înființată în anul 2009, având capital privat integral românesc, este specializată în execuția lucrărilor de construcție a drumurilor și autostrăzilor, construcții civile și industriale, lucrări de alimentare cu apă și rețele de
canalizare, construcții rezidențiale și nerezidențiale cu instalațiile aferente, lucrări hidrotehnice.
Publicat 23 Apr. 2024 Reactualizat 3 Mai 2024 Expiră 23 Mai 2024