Gratis

Inginer Constructor - Sef de Santier

COMPOSITOS PREST S.R.L.

Candidatul Ideal

Competențe și Abilități Necesare:

• Experiență solidă în domeniul construcțiilor, preferabil cu un rol de lider sau
supraveghetor.

• Cunoștințe aprofundate despre materialele de construcție, procesele de construcție și legislația relevantă.

• Abilitatea de a citi și interpreta planuri arhitecturale.

• Competențe excelente de organizare, planificare și gestionare a timpului.

• Abilități de lider, cu o capacitate puternică de a motiva și coordona echipe.

• Familiaritatea cu software-ul specific industriei constituie un avantaj.

Competențe Personale:

• seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă

• spirit de observație, răbdare, viteză de reacție, capacitate de orientare în spațiu, capacitate de comunicare etc.);

• Fara antecedente penale;

Descrierea jobului

Descrierea Postului

Scopul General:

Gestionarea activității de pe șantier pentru desfășurarea în bune condiții și pentru calitatea optimă a lucrărilor.

Responsabilități Principale:

• Supervizarea și coordonarea echipei de construcții, asigurându-se că proiectele
sunt livrate la timp, în buget și conform standardelor de calitate.

• Colaborarea cu managerii de proiect și alte departamente pentru a asigura alinierea cu planurile de execuție și specificațiile tehnice.

• Monitorizarea progresului lucrărilor și raportarea oricăror abateri de la planurile
inițiale.

• Asigurarea respectării normelor de sănătate și securitate în muncă pe șantier.

• Identificarea soluțiilor eficiente pentru orice probleme tehnice care pot apărea în
timpul construcției.

Sarcini Specifice:

• Planificarea detaliată a activităților zilnice ale echipei, inclusiv alocarea resurselor și gestionarea termenelor limită.

• Efectuarea inspecțiilor regulate pe șantier pentru a asigura conformitatea cu standardele de calitate și siguranță.

• Coordonarea și comunicarea efectivă cu subcontractorii, furnizorii și alte părți
interesate.

• Întocmirea și menținerea documentației de proiect, inclusiv rapoarte de progres și înregistrări ale inspecțiilor.

• Mentorat pentru membrii mai puțin experimentați ai echipei, promovând dezvoltarea profesională continuă.

Ce Oferim:

• Salariu atractiv, în concordanță cu experiența și competențele aduse.

• Oportunități de dezvoltare profesională într-un mediu dinamic și provocator.

• Bonusuri bazate pe performanță și contribuția la proiecte.

Cerințe:

• Diplomă în Inginerie Civilă sau un domeniu relevant.

• Experiență dovedită în gestionarea echipelor pe proiecte de construcții.

• Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene limită strânse.

• Excelente abilități de comunicare, atât verbal, cât și în scris.

Descrierea companiei

Despre Noi:

Esferra se impune pe piața serviciilor de amenajare

interioară și design, oferind soluții complete și personalizate pentru

orice tip de spațiu.

Cu o orientare puternică către managementul proiectelor în

construcții, compania noastră acoperă atât segmentul rezidențial,

cât și cel comercial, oferind servicii adaptate nevoilor diverse ale

clienților noștri.

Prin colaborarea strânsă cu designeri de interior, arhitecti și clienți

individuali, ne asigurăm că fiecare proiect este un echilibru perfect

între funcționalitate, estetică și inovație. La Esferra , punem accent

pe calitate, eficiență și satisfacția clienților, transformând orice

spațiu într-unul unic și personalizat.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 2 Apr. 2024