Gratis

Inginer constructor proiectant (INGINERIE GEOTEHNICA)

SAIDEL Engineering SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Te invităm să faci parte din echipa noastră, pentru a pune în practică împreună valorile care însuflețesc SAIDEL Engineering.

Calificări:
  • Studii de specialitate: INGINER - Universitatea Tehnică de Construcții.
  • Capacitatea de a lucra atât singur cât și în echipă în toate fazele unui proiect;
  • Capacitate de organizare a proiectelor;
  • Creativitate și determinare în finalizarea unui proiect;
  • Capacitatea de lucru concomitent la mai multe proiecte;
  • Cunoașterea la nivel mediu a limbilor engleză și română;
  • Cunoștințe privind normativele de proiectare geotehnică;
  • Experiență dobândită în proiecte civile, industriale, infrastructură, hidrotehnice;
  • Experiență în utilizarea unui soft BIM;
  • Experiență în utilizarea softurilor proiectare geotehnică (Plaxis etc.);
  • Utilizator bun al pachetului Microsoft Office (Excel, Word, Outlook);
  • Constituie avantaj experiența în domeniul PROIECTARE GEOTEHNICĂ, cât și cunoașterea și utilizarea softurilor Nemetschek (ALLPLAN), Autocad.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Preia informațiile necesare privind proiectul ce urmează a fi derulat;
  • Studiază documentațiile puse la dispoziție de către beneficiari/clienți sau arhitecți
  • Întocmește documentația pentru proiectare în conformitate cu reglementările tehnice și legislația în vigoare, respectând criteriile de exigență și performanță în construcții;
  • Stabilește structuri geotehnice, pentru fiecare obiect de construcție;
  • Stabilește sarcinile de încărcare a structurilor;
  • Modelează structura geotehnică și efectuează analiza geotehnică, cu ajutorul programelor specializate;
  • Efectuează calcule statice, pseudostatice si dinamice;
  • Prelucrează rezultatele analizelor structurale/geotehnice și dimensionează elementele structurilor geotehnice;
  • Întocmește proiectele și documentațiile (faza SF/DALI, DTAC sau PTh/DE), prin realizarea pieselor desenate și a pieselor scrise (extrase de materiale, memorii, caiete de sarcini, fise tehnice etc.);
  • Dimensionează secțiunile, efectuează calculele de stabilitate, întocmește măsurătorile și stabilește cantitățile de lucrări;
  • Întocmește și organizează documentațiile în format fizic;
  • Urmărește în execuție proiectele și acordă asistență tehnică necesară finalizării investițiilor;
  • Aduce modificări proiectului în funcție de necesități;
  • Se documentează în permanență cu privire la noile tehnologii de lucru și noile materiale folosite în procesul de execuție a lucrărilor;
  • Răspunde de corectitudinea soluțiilor tehnice și calitatea documentațiilor elaborate în toate etapele de derulare a lucrării;
  • Păstrează permanent legătura cu arhitecții și alți proiectanți;
  • Colaborează permanent cu specialiștii din cadrul Departamentului tehnic;
  • Efectuează vizite pe șantier;
  • Colectarea de informații și documente relevante pentru buna derulare și finalizare a proiectului.
Beneficii:
  • pachet salarial motivant;
  • asigurare medicala privată;
  • mediu de lucru plăcut și condiții bune de muncă, inclusiv posibilitatea lucrului de acasă;
  • participarea la proiecte speciale, de lungă durată, atât pe plan național, cât și internațional;
  • lucrul în cadrul unei echipe cu vasta experiență în proiectare;
  • formare și dezvoltare profesională;
  • își oferim toate resursele și toată susținerea să te dezvolți într-o echipă de profesioniști.

ECHIPA CU REALIZARI DE VARF IN DOMENIUL INGINERIEI GEOTEHNICE
SAIDEL Engineering este o companie în dezvoltare, cu o experiență profesională vastă dobândită pe parcursul mai multor decenii prin realizarea cu succes a numeroase proiecte complexe în domeniul construcțiilor (execuție în domeniul fundațiilor speciale, proiectare geotehnică și structurală, monitorizare și investigare geotehnică).
Deschidem drumuri noi prin inovare, calitate și anticiparea nevoilor beneficiarilor în proiectarea și execuția construcțiilor. Contribuim la cele mai ambițioase proiecte din Romania și vizăm dezvoltarea activității internaționale. Ne diferențiem prin soluțiile tehnice inovative, rapide, eficiente economic și care contribuie la salvarea mediului înconjurător prin economisirea resurselor. Ne străduim să devenim mai buni zi de zi, învățând din fiecare proiect pe care îl realizam.
Echipa noastră include specialiști care au realizat proiecte de succes atât în țară cât și în străinătate precum și muncitori specializați, uniți cu toții prin determinarea de a ne realiza o viată și o lume mai bună.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024