Gratis

INGINER CONSTRUCTOR EXECUTIE

CON-A

Candidatul Ideal

Licențiat al Facultății de Construcții CCIA sau CFDP, cu sau fără experiență în domeniul construcțiilor;
Disponibil pentru desfășurarea activității în șantierele din țară;
Cunoştinţe tehnice în domeniu (despre materiale, metode şi instrumente adecvate pentru construcţii);
Cunoştinţe de management organizaţional, planificare organizaţională, planificare şi execuţie;
Cunoaşterea legislaţiei în vigoare, aplicabilă domeniului construcţiilor;
Cunoaşterea limbii engleze - nivel mediu;
Operarea cu baze de date (Office, Excel) şi pachete de programe specifice domeniului;
Cunoaşterea unui program de proiectare asistată (AutoCAD, ArhiCAD) e un avantaj;
Transmiterea corectă a informaţiilor;
Coordonarea eficientă a unor activităţi complexe;
Prioritizare, planificare şi organizare; management eficient al timpului;
Capacitate de sinteză şi de analiză, judecată rapidă;
Organizare spaţială;
Planificare şi organizare a operaţiilor şi activităţilor;
Foarte bune abilităţi de comunicare
Permis conducere cat. B

Descrierea jobului

Locație: șantierele din țară
Dep. Execuție

Supraveghează şi coordonează toate activităţile desfăşurate, în vederea execuţiei şi livrării proiectului în cele mai bune condiţii;
Respecta standardele de calitate ale companiei;
Respectă proiectul şi detaliile de execuţie;
Asigură nivelul de calitate corespunzător cerinţelor cu respectarea reglementărilor tehnice şi a clauzelor contractuale;
Întocmeşte necesarul de materiale, personal şi dotări conform graficului de execuţie;
Ţine legătura permanentă cu diriginţii, şefii de şantier şi întocmesc împreună documentele de calitate;
Supraveghează respectarea normelor tehnice, a tehnologiilor specifice, la standardele din construcţii;
Asigură, prin intermediul personalului responsabil, funcţionarea în condiţii normale a mijloacelor de producţie;
Asigură cu materialele necesare formaţiile de lucru;
Asigură desfăşurarea în condiţii normale a inspecţiilor şi încercărilor;
Prin intermediul personalului responsabil asigură evidenţa utilajelor pe şantier şi urmăreşte modul de utilizare, păstrare şi verificare a acestora;
Identifică neconformităţile produselor, darea în consum, în fazele de lucrare şi faza finală;
Avertizează responsabilul de calitate despre neconformităţile care nu se pot remedia;
Asigură remedierea neconformităţilor hotărâte de comisia de analiză.

Beneficii

Pachet salarial complex, care recompensează rezultatele și vine în întâmpinarea așteptărilor candidaților.
Reduceri la servicii medicale, asigurări medicale.
Reduceri la achizițiile de produse și servicii de la comercianții parteneri.
7Card.
Bookster.
Parteneriat bancar.
Dezvoltare profesională (programe de practică, internship, mentorat, cursuri).

CON-A este o firmă românească cu capital integral privat, fondată în anul 1990. În prezent CON-A este compania-mamă a unui grup de firme cu peste 1.000 de angajați și un portofoliu de lucrări de peste un miliard de euro. Principalele servicii oferite sunt: antreprenoriat general pentru construcții civile și industriale, proiectare, execuție, instalații electrice și mecanice, furnizare de materiale și structuri pentru construcții. CON-A este cel mai experimentat constructor român pe segmentul proiectelor industriale, cu peste 110 fabrici construite de-a lungul celor 33 de ani de experiență pe piață.

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024