Gratis

INGINER CONSTRUCTII SI DEVIZIER COSTRUCTII

ALEX-DIA CONSTRUCT S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

-de preferat absolvent al facultatii dе constructii civile.
-persoana organizata, eficace, dinamica, sociabila, perseverenta, adaptabila si flexibila;
-experienta in domeniul constructiilor ( intr-o pozitie similara );
-cunostinte utilizare PC ( Office , AutoCad );
-cunoasterea legislatiei in domeniul constructiilor;
-abilitati dе planificare si organizare a procesului dе productie;
-abilitati dе coordonare echipe dе executie in punctele dе lucru.

Descrierea jobului

- Elaborarea documentatiilor tehnico-economice aferente contractelor de achizitie publica sau elaborarea documentatiilor pentru contractele de achizitie a operatorilor privati.
- Calcularea necesarului de materiale din cadrul unui proiect si evaluarea valorii acestui proiect
- Cunoasterea normativelor si standardelor in vigoare
- Coordonarea activităţii echipelor proprii, managementul echipei;
- Coordonarea activităţii subantreprenorilor;
- Evaluarea si raportarea periodica pana la finalizarea proiectului, verificarea lucrarilor executate;
- Respectarea procedurilor si regulilor interne de lucru;
- Intocmirea listelor cu cantitatile de lucrari executate si a situatiei de lucrari impreuna cu departamentul tehnic
- Realizarea si urmarirea graficelor de executie;
- Colaborarea cu ceilalti ingineri si muncitori din cadrul firmei
- Organizаrеa, controlаrеa, vеrificarеа activitatii sаntiеrului si аsigurаrea executiеi, dеsfаsurаrii si finаlizаrii lucrаrilor in concordanta cu proiectul, normelе si conditiile de calitate, termenele stabilite, conform cerintelor contractuale;
- Gestionarea, coordonarea si repartizarea utilajelor, logisticii, resurselor in functie de nevoile santierului si de stadiul proiectului;

Acest loc de munca implica multa seriozitate, atentie la detalii si o viziune tehnica.

Societate cu domeniul principal de activitate constructia cladirilor rezidentiale si nerezidentiale cu o vechime pe piata de peste 30 ani.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 11 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024