Gratis

Inginer constructii civile (Sef de santier)

TERRATEST GEOTEHNIC SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare tehnice - Inginer constructii civile, industriale si agricole.
Cu sau fara experienta in domeniu;
Disponibilitate pentru deplasari in tara pe durata derulării proiectelor;
Persoana proactiva, ambitioasa si care doreste sa se perfectioneze in domeniul fundatiilor speciale
Detine permis de conducere cat. B - se ofera masina de serviciu;
Un nivel bun de limba engleza.

Descrierea jobului

Coordonarea si monitorizarea realizarii lucrarilor de fundatii speciale pe santier;
Intocmirea documentatiei de calitate aferenta lucrarilor executate (Cartea Tehnica a constructiei);
Organizeaza suportul logistic, coordoneaza activitatile de productie urmarind atingerea obiectivelor si incadrarea in búgete (actualizarea rapoartelor de costuri);
Realizeaza planificarea, coordonarea si conducerea directa a echipelor;
Asigura necesarul de utillaje si manopera in vederea incadrarii in graficul de lucrari;
Identifica cu promptitudine neconcordantele intre proiect si situatia din teren;
Efectueaza verificarea calitatii lucrarilor executate, conform procedurilor tehnice de control al calitatii;
Convoaca factorii implicati in derularea fazelor determinante;
Mentine relatia cu beneficiarul, autoritatile, furnizorii de materiale si servicii, etc.

Cu peste 50 de ani de existență, Grupul Terratest este lider pe piata din Spania in domeniul fundațiilor speciale, imbunatatirii terenului si problemelor legate de mediul inconjurator.
Fiind deja prezent pe 5 continente America de Nord, America de Sud, Europa, Asia si Africa, Grupul Terratest este in continuă extindere.
Terratest are peste 2000 de angajati si este una dintre putinele companii din lume care acoperă intreaga gamă de lucrări de excavare, forare si imbunatatire a terenului.
Terratest Geotehnic SA este din 2007 subsidiara din Romania a Grupului Terratest.
Raspunderea cu seriozitate si eficienta la cerintele clientilor este obiectivul grupului Terratest, adaptand proiectul acestor cerințe si oferind in acelasi timp soluții alternative eficiente.
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024