Gratis

Inginer Chimist

SC METALBAC & FARBE SRL

Candidatul Ideal

Cerințe:
Diplomă în inginerie chimică;
Experiență relevantă pe un post similar;
Abilități excelente de comunicare și colaborare;
Cunoștințe solide în utilizarea instrumentelor și tehnologiilor specifice domeniului
Cunoasterea limbii engleza nivel mediu/avansat.
Cunostinte de operare calculator (Microsoft Office: Excel, Word etc.).

Descrierea jobului

Responsabilități:
Urmarirea și optimizarea proceselor de fabricatie;
Coordonarea si supravegherea activitatii din laborator;
Realizarea de analize pentru a verifica calitatea produselor finite fabricate.
Interpretarea rezultatelor analizelor si verificarea incadrarii acestora in specificatiile tehnice;
Selectarea si evaluarea de materii prime utilizate in productia de lacuri si vopsele avand in vedere factori precum disponibilitatea si costul;
Supraveghează întreținerea și funcționarea echipamentelor de laborator, in vederea functionarii in mod eficient și în siguranță.
Elaborarea rapoartelor tehnice și documentației relevante
Respectarea regulilor si standardelor de siguranta in laborator.
Beneficii:
Pachet salarial atractiv;
Tichete de masa;
Program de lucru 8:00-16:00
Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
Mediu de lucru dinamic și stimulant

Compania Metalbac&Farbe este o afacere romanească, dinamică, cu peste 29 ani de experiență. Este lider national în producția de materiale pentru marcaje rutiere.

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024