Gratis

Commodity/Technology buyer

CER Cleaning Equipment s.r.l.
2 poziții

Candidatul Ideal

Va fi WOW dacă:
Cerințe:
Studii superioare tehnice sau economice;
Experiență într-o poziție similară de minim 3 ani constituie un avantaj;
Limba Engleză – nivel avansat;
MS Office, SAP, SLC.

Competențe:
Capacitate de a lucra în echipă;
Bune abilități de prioritizare, planificare și comunicare;
Abilități de coordonare;
Spirit analitic eficient, spirit practic, sociabilitate, tact, amabilitate.

Descrierea jobului

Asta va fi WOW:
Responsabil pentru gestionarea perimetrului de responsabilitate și a furnizorilor asociați din punct de vedere Sourcing, asigurându-se că sunt respectate etapele și modul de lucru în fiecare demers specific, în vederea asigurării targeturilor de cost, calitate, termene și timp de livrare;
Utilizearea documentelor și demersurilor specifice departamentului Sourcing, în vederea analizei și comparării ofertelor după RFQ-uri, cu abordare TCO (Costul total al achiziției);
Monitorizarea derulării contractelor încheiate pe durata de valabilitate - respectarea contractului, evoluție cifra de afaceri, implementare modificări de orice natură, oportunități de îmbunătățire etc;
Urmărirea activ planingul noilor componente până la implementarea în producție și intervine la furnizori în caz de blocaje;
Responsabil pentru relația cu furnizorii privind securizarea aprovizionării materialelor necesare în viață serie sau pentru noile proiecte, implementarea modificărilor tehnice, propunerile de inovații tehnologice și implementarea acestora;
Colaborează cu echipa de Sourcing, celelalte sectoare din CER Cleaning Equipment și echipa de proiect de la sediul central;
Colaborează cu funcțiunile project buyer și mold specialist ale departamentului Sourcing pentru respectarea etapelor din planningul proiectelor;
Întocmirea rapoartelor și sinteze utilizând sistemele informatice privind perimetrul sau de responsabilitate, transmite periodic avansarea subiectelor sale și respectarea termenelor de execuție;
Participă la întâlnirile comune cu producția, logistica și clientul final, după caz;
Pregătește și prezintă acțiuni și date actualizate la pregătirea APN (negocieri anuale de prețuri cu furnizorii), vizibilitate privind noile proiecte, planingul și impactul acestora; contribuie cu idei și informații la realizarea de acțiuni de reducere costuri.

CER Cleaning Equipment is the production subsidiary of the German Group KÄRCHER which is the worldwide leading cleaning company. We are doing in Romania product development and production of profesional and retail vacum cleaners, having here a very motivated and enthusiastic team wiht an international mindset. As CER Cleaning Equipment’s team employee, you will have the chance to build a career in a strong and dynamic company. We appreciate performance, involvement, motivation, pro-activity of all our people. We strongly believe that they represent the best asset of our company. Motivated and qualified employees represents the Kärcher capital, as a people centric culture organizational. If you wish to develop yourself in target-oriented, flexible and creative environment, then Kärcher is a suitable employer for you.

At Kärcher, people make a difference! The difference is you!

In case you are interested in this challenging job we are looking forward to personally meeting you. Confidentially handling of your application is guaranteed.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024