Gratis

Buyer

RIVIERA BIKE SRL

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană motivată și organizată pentru a se alătura echipei noastre
Consideram ca aceasta persoana are nevoie de urmatoarele abilitati:

Studii superioare cu diploma de licenta;
Experiența relevanta in domeniul achizițiilor;
Abilitati de comunicare, spirit de organizare, eficienta, performanta in munca si orientare catre rezultat;
Disponibilitate de a lucra in echipa;
Capacitatea de a lucra cu termene si proceduri de lucru;
Cunostinte utilizare MS Office – Excel : nivel avansat, Word;
Limba engleza nivel avansat (vorbit /scris)

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Tine legatura cu partenerii interni si externi, estimeaza costurile de marfa in anumite situatii.
Verifica necesarul de aprovizionat;
Intocmeste, analizeaza si centralizeaza ofertele de pret;
Caută in mod activ tehnologii si furnizori alternativi pentru optimizarea costurilor;
Se implica direct asupra modului de rezolvare al operatiunilor de achizitii;
Intocmeste diverse analize si rapoarte solicitate de managerul de achizitii;
Sprijina echipa de achizitii in dezvoltarea strategiilor de aprovizionare;
Analiza tehnica a produselor si a componentelor;

Beneficii:

Investim in oamenii care ne reprezinta, oferind traininguri profesionale;
Oferim posibilitatea dе specializare, dezvoltare profesionala și personala;
Lucru in sisteme ERP/BI performante, cu modul de Aprovizionare in permenaneta dezvoltare.
Contract de munca pe perioada nedeterminata;
Tichete de masă
Program de lucru: L-V 8:30 - 17:00.

Riviera Works este o companie cu capital românesc 100% si cu suportul unei echipe dinamice și dedicate, în cei 15 ani de activitate am construit parteneriate puternice și durabile pentru a satisface cât mai bine nevoile clienților
Ne propunem să creăm condițiile optime pentru a deveni lideri de piață în distribuția B2B a articolelor de bricolaj: unelte și scule de mână sau electrice pentru construcții, grădinărit și amenajări; produse de uz gospodăresc; echipamente de protecție.
Astazi, compania noastra vine in intampinarea clientilor nostri cu un portofoliu de peste 5.000 de articole sub brandurile proprii: Blade (piese de schimb, echipamente și produse pentru grădinărit și silvicultură), Gospodarul (produse pentru uz gospodăresc precum pompe de apă, generatoare, drujbe, motosape, etc), Wolfson (o gamă variată de produse de uz gospodăresc, scule și unelte), Syncromate (piese de schimb şi accesorii pentru bicicletele middle-level) și precum si brandul international Total (scule si unelte)
Principalele noastre atuuri sunt:
- Gama de Produse completa: unelte și scule de mână sau electrice pentru construcții, grădinărit și amenajări; produse de uz gospodăresc; echipamente de protecție;
- Parteneriate solide cu peste 2.000 de magazine la nivel national;
- Sistem ERP la nivelul tuturor departamentelor (Finaciar, Vânzări, Achiziții, Logistică, Resurse Umane, Service, Warehouse) ca o soluție completă de gestionare a business-ului.
- Xtrack WMS integrat cu sistemul ERP (Sistem de Management al depozitelor și stocurilor)
- Platforme online profesioniste dedicate clientilor B2B, integrate cu sistemul ERP: www.blademotors.ro și www.total.ro
- Echipa de specialisti cu experienta, cu peste 100 de colegi
- Facilitati proprii de depozitare de peste 7.000 mp
- Unitati proprii de service la sediul din Popesti-Leordeni si la punctele logistice din Bacau si Aiud
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024