Gratis

Inginer Cantitati/ Quantity Surveyor - Lot 5 Autostrada A1

METROUL S.A.

Candidatul Ideal

Asiguram consultanta/ supervizarea lucrarilor tronsonul de autostrada A1 Pitesti - Curtea de Arges lot 5
si cautam coleg sau colega care sa ne ajute in calitate de Inginer Cantitati/ Quantity Surveyor.

Locatia este aproape de Pitesti dar activitatea se poate desfasura partial remote.
Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
1. studii superioare constructii
2. experienta in supervizare sau executie lucrari constructie/ modernizare/ largire/ reabilitare drumuri judetene/ nationale/ express sau autostrazi
3. intrucat activitatea se desfasoara pe tronsonul de autostrada A1 Pitesti - Curtea de Arges lot 5, cautam candidati in zona limitrofa acestui tronson.
Candidatii pot fi din Pitesti, Curtea de Arges, Campulung, Targoviste, Brasov, Slatina, Petrosani, Sibiu si nu numai.

Angajarea se face pe durata ramasa din contract, aproximativ 2 ani.

Descrierea jobului

1. calculul si intocmirea certificatelor interimare de plata pe baza situatiei interimare de lucrari emise de Antreprenor si a verificarilor ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀existentei documentatiei de calitate
2. Masurarea si calculul cantitatilor executate conform proiect aprobat si dispozitii si modificari ulterioare
3. Calculul si analiza cantitatilor care difera fata de cele de la ofertare, functie de modificarile detaliilor de executie si a dispozitiilor de santier
4. Administrare financiara zilnica
5. Asigura ca toata documentatia sa fie pastrata pt facilitarea justificarii platilor catre Antreprenor
6. Efectuarea de inspectii de Santier
7. Intocmirea raportului lunar al Inginerului si cel al progresului lucrarilor din punct de vedere fizic si financiar
8. Evaluari si analize d epret in vederea intocmirii modificarilor ce apar
9. Calcul, monitorizare si raportare cantitati catre Coordonatorul de echipa

Cunoscută mai ales ca proiectant general, antrepenor şi consultant pentru realizarea şi modernizarea metroului bucurestean, METROUL S.A. abordează cu succes şi alte direcţii de activitate în domeniile infrastructurii urbane şi de transport, construcţii civile, industriale şi social-administrative, alimentare cu apă şi canalizare, telecomunicaţii şi automatizări, evaluări şi restructurări de companii, consultanţă financiară şi managementul proiectelor, inclusiv al celor cu finanţare internaţională.

METROUL S.A. a dovedit în cei 35 de ani de activitate capacitatea sa managerială şi tehnică pentru derularea proiectelor din domenii diverse, dispunând de o echipă cu pregătire multidisciplinară de înaltă calificare profesională şi garantând calitatea rezultatelor.

Publicat 31 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 30 Iun. 2024