Gratis

Inginer Calitate

DCA DIMENSIONAL CONTROL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice terminate sau in curs;
  • Cunostinte Software masuratori 3D: Metrolog, PC DMIS, Polyworks sau alt soft pentru control 3D - constituie un avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Atitudine pozitiva si proactiva;
  • Persoana atenta la detalii, cu gandire analitica, dinamica si autonoma;
  • Spirit de ordine si disciplina;
  • Competente lingvistice : franceza , engleza , germana (franceza sau germana constituie un avantaj)
  • Permis de conducere categoria B.
  • Dispus la calatorii frecvente in strainantate.

Descrierea jobului

  • Masuratori si control 3D in domeniul Automotive si Aeronautic;
  • Citirea și interpretarea desenelor 2D, modelelor 3D și a sistemelor carteziene la nivel avansat;
  • Masuratori utilaje linii automatizate in uzinele auto sau aero in intreaga lume,

Infiintata in anul 2008, DCA Dimensional Control SRL ofera pentru industria auto, aeronautica si navala, atat pe piata din Romania cat si pe cea internationala, servicii complete pentru masuratori si control 3D.
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024