Gratis

INGINER CALITATE SI RESPONSABIL CALITATE

FRAHER DISTRIBUTION SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

În completarea echipei noastre de Calitate, căutam un Inginer Calitate (Produtie)& un Responsabil Calitate entuziast, serios şi dornic să ni se alăture. Experienta in industria alimentara sau pasiunea pentru acest domeniu de activitate prezinta un mare avantaj.

Descrierea jobului

Programul este de luni pana vineri, intre 8 si 16.30. Implica si deplasare in teren la punctele de lucru Fraher.
Implementeaza (indeplineste, aplica) si mentine sistemul de management al calitatii, in conformitate cu standardul de referinta si cu cerintele societatii; Respecta procedurile de lucru;
Verifica, monitorizeaza si realizeaza toate actiunile de siguranta alimentara;
Se preocupa permanent de cunoasterea cerintelor standardelor de referinta aplicabile societatii precum si de modificarile legislative in domeniu;
Tine evidenta si gestioneaza documentele si inregistrarile aferente controlului calitatii lucrarilor/ produselor, emise sau primite, inclusiv cele privind pregatirea si instruirea personalului in acest domeniu;
Urmareste distribuirea controlata, mentinerea reviziilor Manualului Calitatii (ISO), procedurilor de sistem, instructiuni generale, instructiunilor specifice de lucru si a altor documente specifice serviciului de asigurare a calitatii (verificarea concordantei formularelor aplicabile)
Urmareste implementarea in documentele de calitate a modificarilor rezultate in urma auditarii;
Participa la auditurile interne ale calitatii si completeaza documentatia aferenta;
Tine evidenta rapoartelor de actiuni corective/preventive intocmite in cadrul serviciului de asigurare a calitatii;
Urmareste aplicarea Planului de autocontrol al societatii in conformitate cu cerintele legale (recoltarea probelor de materie prima, ingrediente, apa si sanitatii);
Identifica deficientele de calitate, a cauzelor acestora si stabileste masuri pentru remediere, pe care le aduce la cunostinta unitatii, urmarind realizarea hotararilor luate de echipa de siguranta alimentara/ RMCSA;
Reclama si refuza calitativ produsele care nu se incadreaza in conditiile de calitate contractuale, in baza actelor doveditoare intocmite de comisia de receptie/ gestionar;
Intocmeste si intretine inregistrarile, monitorizarile specifice pe fluxul de activitate:
Asigura monitorizarea zilnica a controlului preoperational si operational al igienizarii si aplica masuri de corectie imediate acolo unde este cazul;
Tine legatura cu tertii in vederea planificarii si monitorizarii serviciiilor externalizate de deratizare, deratizare,verificare metrologica etc.
Participa efectiv la toate exercitiile de trasabilitate cat si la simulare de retragere;
Analizeaza reclamatiile de calitate de la beneficiari si comunica aceste aspecte in vederea eliminarii lipsurilor din activitatea de productie si depozitare;

Descrierea companiei

Grupul de firme Fraher este alcatuit din;
* Fraher (Ferma agrozootehnica si Fabrica de lapte cu brandul "TU!") localizate in localitatea Traian, comuna Cerna, judetul Tulcea,
*Fraher Retail ce cuprinde noua supermarketuri localizate in Tulcea, Babadag, Mahmudia si Sulina
* Fraher Distribution, cu sediul pe strada Forestierului, nr.34, in Tulcea, ce se ocupa cu distributia produselor alimentare pe raza judetelor Tulcea, Constanta, Ialomita, Slobozia, Calarasi, Galati, dar are si sectia de productie, transare si ambalare carne pasare.

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 7 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024