Gratis

Inginer Calitate - Fabrica MAKITA EU

MAKITA EU

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice, absolventi, Ingineria Calitatii, TCM, Masini Unelte, Mecanica, Roboti Industriali etc.
  • Cunostinte solide de desen tehnic;
  • Experienta in utilizarea dispozitivelor de masura si control;
  • Abilitati foarte bune de comunicare, orientare catre client;
  • Cunoasterea limbii engleze, cel putin la nivel mediu;
  • Experienta in activitatea de productie este un plus.

Descrierea jobului

Inginer Calitate Furnizori
  • Mentinerea legaturii cu furnizorii alocati;
  • Emiterea si urmarirea rapoartelor de actiuni corective;
  • Stabilirea, actualizarea si imbunatatirea metodelor de control calitativ ale componentelor receptionate;
  • Verificarea aplicarii corecte de catre personalul receptie calitate a standardelor de inspectie;
  • Colaborarea cu departamentele implicate;
  • Efectuarea anchetelor de calitate in cazul produselor neconforme.

Inginer Calitate Produs Finit
  • Gestioneaza eventualele probleme din liniile de productie privind identificarea, comunicarea si rezolvarea acestora;
  • Coordoneaza efectuarea de anchete de calitate pe produse finite;
  • Realizeaza rapoarte periodice privind performanta;
  • Stabileste metodele de control calitate pentru produsele finite;
  • Elaboreaza si implementeaza planurile de imbunatatire pontru activitatile individuale sau ale echipei;
  • Urmareste realizarea actiunilor corective stabilite si raporteaza stadiul de avansare a acestora.

Beneficii pentru angajatii nostrii:
  • Asiguram transportul gratuit;
  • O masa calda pe zi gratuita
  • Bonus in functie de performanta
  • Bonus suplimentar, anual
  • Bonusuri de vechime
  • Prime de sarbatori, cadouri pentru copii
  • Stabilitatea locului de munca
  • Stabilitate financiara pe termen lung
  • Facilități Cazare (https://makitajobs.ro/facilitati-cazare/)

Makita proiecteaza si produce o gama extinsa de scule electrice, care include, in principal, fierastraie circulare si pendulare, rindele, masini de insurubat, ciocane rotopercutoare, polizoare si slefuitoare. In anul 2015, corporatia Makita a sarbatorit 100 de ani de la infiintare, perioada in care a devenit cel mai important producator japonez de scule electrice portabile, cu recunoastere internationala.
Makita are fabrici amplasate in Japonia, Brazilia, China, Thailanda, Germania, Marea Britanie si USA si Romania, aproximativ doua treimi din productia de scule fiind realizata in afara Japoniei.
Corporatia Makita a inceput fabricarea de scule in Romania in martie 2007, preconizand ca aceasta unitate de productie sa devina cea mai importanta din Europa. In prezent, fabrica Makita din Romania are peste 2500 de angajati.
Obiectivul Makita este de a deveni cel mai bun furnizor mondial de scule electrice, inclusiv scule cu acumulatori, masini de prelucrare a lemnului, scule pneumatice si scule pentru gradina, toate acestea facand viata mult mai placuta si confortabila pentru utilizatori.

Te invitam la Makita - Locul tau de munca stabil - Branesti, Str. I.C. Bratianu, nr.164, Jud. Ilfov
E-mail: recrutare@mmrmakita.eu

Va notificam prin accesarea link-ului urmator: http://makitajobs.ro/notificarea-prelucrarii-datelor/ privind modul in care noi, SC MAKITA EU SRL, va procesam datele personale, in calitate de controlor de date, impreuna cu masurile si procesele folosite, pentru a asigura o protectie adecvata.
Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 30 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024