Gratis

Inginer Calitate Arad

LEONI WIRING SYSTEMS ARAD SRL

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice: electronica, electrica, mecanica, automatizari – obligatoriu
  • Experienta in zona de fabricatie a cutiilor de siguranta
  • Experienta in procese de insertie, cositorire
  • Experienta in calculul statistic al capabilitatii proceselor
  • Limba Engleza – nivel avansat
  • Limba Germana – constituie avantaj
  • Cunostinte operare PC
  • Experienta in productie prezinta avantaj
  • Cunoasterea standardului IATF 16949 prezinta avantaj
  • Cunoasterea standardului VDA prezinta un avantaj (VDA1, VDA2, VDA4, VDA5, VDA6.1/6.2/6.4, VDA6.3, VDA6.5, VDA260, VDA MLA, VDAProduct_Safety_and_Conformity, VDA19)
  • Rezistenta la stres, flexibilitate, disponibilitate la ore suplimentare.
  • Descrierea jobului

    • Asigurarea compatibilitatii produselor cu standardele/procedurile companiei, clientilor, furnizorilor
    • Comunicarea cu clientii interni şi externi pentru a asigura eliminarea defectelor de calitate
    • Monitorizarea si raportarea defectelor
    • Implementarea actiunilor corective si preventive in domeniul calitatii
    • Realizarea planurilor de control impreuna cu echipa de segment
    • Participarea la diverse proiecte din domeniul calitatii
    • Monitorizarea rebuturilor si luarea de actiuni in vederea reducerii acestora
    • Realizarea raportarii indicatorilor de calitate din zona de responsabilitate.

    LEONI este un furnizor global de produse si solutii pentru gestionarea energiei si a datelor in sectorul auto si alte industrii. Lantul valoric cuprinde fire, fibre optice, cabluri standardizate, cabluri speciale si componente aferente realizate prin intermediul sistemelor de cablare dezvoltate la comanda, precum și servicii. In calitate de partener de inovatie si furnizor de solutii, LEONI isi sustine clientii cu dezvoltare accentuata si expertiza in sisteme. Grupul de companii listat pe piata are 100.000 de angajati in 30 de tari, generand vanzari consolidate in valoare de 4.1 miliarde euro in 2020.
    Cautam persoane ca tine.

    *Persoanele de toate genurile sunt tratate in mod egal; Pentru simplificarea lingvistica si o mai buna intelegere, in text se foloseste doar forma masculina.
    LEONI proceseaza datele dumneavoastra intr-un sistem informatic care este consecvent in cadrul companiei si care utilizeaza furnizori externi. Prin trimiterea aplicatiei dumneavoastra, sunteti de acord cu aceasta procedura. LEONI asigura respectarea protectiei datelor.
    ARA0000S9
    Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 28 Apr. 2024