Gratis

INGINER CAI FERATE, DRUMURI SI PODURI

LEMACONS SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este inginerul de cai ferate, drumuri si poduri - Inginer CFDP , care are o capacitate bună de coordonare și comunicare, de preferat cu experiență de peste 5 ani în construcții cai ferate, iar activitatea principala pe care o va coordona in cadrul societatii, va fi compartimentul de marcaje rutiere.

Cerinte:
  • Seriozitate, aptitudini de conducere, atenție la detalii, implicare profesionala;
  • Minim 5 ani experienta ca sef santier constructii drumuri / cai ferate;
  • Studii superioare in domeniul constructiilor – specializarea inginer CFDP;
  • Experienta in coordonarea activitatii cu marcaje rutiere;
  • Experienta in managementul contractelor de lucrari;
  • Cunostinte avansate privind utilizarea aplicatiilor Microsoft Office (Word, Excel);
  • Experienta in planificarea lucrarilor de constructii si alocarea de resurse;
  • Cunoasterea legislatiei/reglementarilor specifice domeniului de activitate: autorizarea lucrarilor de constructii, normative tehnice.

Reprezinta un avantaj:
  • certificat de atestare Manager de proiect;
  • cunoasterea aplicatiilor de management de proiect;
  • permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

  • coordonarea activitatii de santier si organizarea echipelor de lucru;
  • intocmirea graficelor de executie si respectarea acestora;
  • urmarirea executiei lucrarilor in conformitate cu proiectul tehnic de executie si cerintele contractuale;
  • planificarea resurselor pentru incadrarea in grafic;
  • intocmirea rapoartelor de lucru / atasamentelor, documentatia cartii tehnice a constructiei.

Beneficii:
  • Salariu deosebit de atractiv;
  • Posibilitate de avansare in cadrul companiei;
  • Participare la cursuri de perfectionare;
  • Cazare in Galati pentru persoanele cu domiciliul in alte localitati (inclusiv familia);
  • Spor de mobilitate;
  • Bonus pentru realizarea obiectivelor intermediare;
  • Bonus de final de santier.

Societatea LEMACONS SRL, înființată în anul 2009, având capital privat integral românesc, este specializată în execuția lucrărilor de construcție a drumurilor și autostrăzilor, construcții civile și industriale, lucrări de alimentare cu apă și rețele de
canalizare, construcții rezidențiale și nerezidențiale cu instalațiile aferente, lucrări hidrotehnice.
Echipa noastră este formată din personal specializat și dispunem de un parc propriu de utilaje și echipamente de înaltă performanță.
Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 31 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024