Gratis

Inginer BIM / Modelator BIM

DB Engineering & Consulting GmbH Berlin Sucursala Bucuresti
2 poziții

Candidatul Ideal

Ce cautam:
  • Sa ai cunoștințe de utilizare a programelor 3D specifice pentru proiectare (REVIT, Tekla și cunoștințe de AutoCad 2D, 3D).
  • Sa ai minim 1 an de experiență în modelare 3D.
  • Sa ai bune cunoștințe despre termenii specifici BIM, coduri și procesul general.
  • Sa ai cunoștințe de limba engleză, atât în scris, cât și verbal
Ne-ar placea:
  • Sa ai cunoștințe de modelare parametrică și dezvoltare IT (Dynamo, Grasshopper, Rhinoceros, Python, C#).

Descrierea jobului

Ce vei face:
  • Vei fi responsabil pentru livrarea la timp și de calitate a proiectelor BIM.
  • Vei fi responsabil de crearea, întreținerea și actualizarea modelelor 3D.
  • Vei fi responsabil de organizarea datelor utilizate pentru crearea modelelor 3D.

Ce iti oferim:
  • Salariu competitiv, 25 zile de concediu pe an + zile suplimentare platite oferite de companie (atunci cand sarbatorile legale sunt in weekend, exceptand cele care de obicei sunt in weekend ca de exemplu Pastele).
  • Bonusuri de performanta.
  • Tichete de masa si tichete cadou.
  • Servicii medicale/Pachet Business.
  • Pensie privată Pilonul 3.
  • Programe de formare custom tailored pentru angajați.
  • Cursuri de limba germana gratuite.
  • Acces la o retea internationala de experti in domeniu, knowledge sharing sessions, deplasari la headquarter-ul din Germania
  • Teambuilding, festival anual de competiții sportive în Germania.
  • Oportunitatea de a lucra cu clienți de top la proiecte de infrastructură mari.
  • Program de lucru hibrid sau remote pentru cei care nu locuiesc in Bucuresti.
  • Echipamente de lucru performante, ultimele versiuni de tool-uri de lucru.

Deutsche Bahn offers a broad range of engineering services: In addition to spectacular, new and upgraded lines, it includes numerous modernization projects in the existing rail infrastructure.

Our project portfolio: From A to Z high speed rail line to marshalling yard. We build and modernize railway infrastructure, equipment for passenger and freight services and to train formation and works, workshops and depots - with everything that goes with it!

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024