Gratis

Inginer Automatizari & BMS

SOVITECH CONTROL SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii tehnice de profil: automatică, inginerie electrică, electronică, electrotehnică, electroenergetică, ingineria instalațiilor;
  • Cunoștințe de baza IT, networking;
  • Operare PC, Word, Excel, Outlook, AutoCad, alte software-uri constituie un avantaj: eAcad Electrical, E-Plan;
  • Cunoașterea sistemelor de automatizare pentru managementul energetic al instalaţiilor din clădiri (componente de bază, niveluri de automatizare, funcţiuni) constituie un avantaj;
  • Cunoașterea protocoalelor de comunicaţie (protocoale standardizate, medii fizice de transmitere a datelor, interoperabilitate) constituie un avantaj;
Aptitudini:
  • Adaptabilitate și orientare spre dezvoltare/evoluție;
  • Capacitate de planificare și organizare;
  • Abilități de comunicare și prezentare;
  • Gândire creativă, ”outside the box”;
  • Curiozitatea, interesul, perseverența;

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Stabilește lista funcţiilor de control, automatizare şi management tehnic a sistemelor de instalaţii din clădiri, în baza datelor primite de la clienți.
  • Asigură suport tehnic pentru elaborarea ofertelor și proiectelor de automatizare și BMS.
  • Elaborează strategii de reglare a funcţionării sistemelor de instalaţii din clădiri în vederea optimizării consumurilor energetice.
  • Programează, instalează, testează software-ul de aplicație al sistemelor de automatizare;
  • Realizează proiecte sistem SCADA, EMS, BMS;
  • Oferă detaliile tehnice pentru execuția proiectelor de automatizare;
  • Urmarește realizarea sistemelor de automatizare conform proiectului;
  • Pune în funcțiune sistemele proiectate;Instruiește personalul de mentenanță cu privire la utilizarea sistemului și asigură suportul tehnic pentru lucrările executate;
Salariu atractiv, bonusuri pentru proiect, bonusuri anuale, laptop, cursuri de specializare în țară și în străinătate.

SOVITECH CONTROL SRL este o companie tânară și dinamică, care activează în sectorul automatizării sistemelor de instalaţii din clădiri și care răspunde cu succes noilor cerințe ale pieței, oferind soluții BMS - SAUTER Elveția, de ultima generație.
Suntem atenți, deschiși, flexibili, comunicativi și pregatiți profesional pentru a oferi clienților soluții personalizate de management centralizat BMS și automatizarea incintelor, pe tot parcursul ciclului de viață al clădirilor.
Preocuparea noastra este ca fiecare echipament de automatizare pus în funcțiune, să răspundă cel mai bine cerințelor clientului, să fie sigur și fiabil, să aducă plus valoare investiției, să fie eficient din punct de vedere energetic și să ofere sustenabilitate.
Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 3 Mai 2024