Gratis

Inginer Automatizare

HUMANGEST GROUP

Candidatul Ideal

Recrutam Inginer Automatizare pentru Hengst Automotive, companie specializata in managementul
fluidelor, sisteme de ventilatie, precum si sisteme de filtrare pentru ulei, combustibil, aer si filtrarea
aerului din cabina.

Cerinte:
  • Studii superioare, preferabil in domeniu tehnic.
  • Experienta relevanta in domeniu de minim 2 ani.
  • Abilitatea de a lucra cu software-urile specific: software PCWorks, software TIA Portal/ STEP 7, WINcc si pachetul Microsoft Office.
  • Cunostinte de pneumatica, mecanica, hidraulica.
  • Bune abilitati de comunicare in limba Engleza sau Germana.
  • Demonstrarea autonomiei si asumarea responsabilitatii in executarea sarcinilor asignate.
  • Buna capacitate decizionala.
  • Rezilienta la stres.
  • Abilitatea de a lucra in echipa.
  • Atentie la detalii, precizie, constiinciozitate si dexteritate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Depanarea, mentenanta corectiva si punerea in functiune a echipamentelor electrice, inclusiv pe
  • baza analizei programelor PLC.
  • Oferirea de asistenta la punerea in functiune a liniilor de productie si a altor instalatii mecanice,
  • hidraulice si pneumatice.
  • Asigurarea derularii reviziilor periodice ale liniilor de productie/mentenanta preventiva & predictiva.
  • Supravegherea contractorilor si a contractelor de service.
  • Oferirea de suport tehnic pentru proiecte noi sau optimizari in domeniul electric si al automatizarilor.
  • Diagnoza si ajustarea parametrilor echipamentelor de comanda, inclusiv PLC-uri, convertizoare de
  • frecventa Lenze, sisteme vision CogneX/IFM, sisteme RFID, sisteme de printare cu jet de cerneala,
  • etc.
  • Imbunatatirea proceselor de productie si contributia la solutii tehnico-economice si la elaborarea ofertelor tehnice.
  • Realizarea si actualizarea schemelor electrice.
  • Configurarea si reconfigurarea echipamentelor pentru schimbarea produsului in fabricatie.
  • Proiectarea si administrarea schemelor electrice ale instalatiilor de automatizare.
  • Monitorizarea sistematica a functionarii corecte a echipamentelor si identificarea anomaliilor.
  • Controlul si monitorizarea proceselor de productie pentru cresterea productivitatii.
  • Propunerea de solutii pentru depanare si optimizare a instalatiilor de automatizare.
  • Urmarirea, gestionarea si inventarul pieselor de schimb pentru utilaje si transmiterea
  • informatiilor necesare catre departamentul de Achizitii pentru aprovizionare.
  • Realizarea copiilor de rezerva pentru programele PLC, HMI, roboti și alte echipamente de comanda.
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv.
  • Tichete de masa – 35 lei/zi lucrata.
  • Prima de Craciun.
  • Prima Paste si Bonus anual de performanta, incepand cu 2025.
  • Concediu de 21 zile, la fiecare doi ani de vechime in companie, se acorda o zi.
  • Oportunitati reale de dezvoltare profesionala.
  • Training-uri soft skills si tehnice.
  • Mediu de lucru international.
  • Contract de munca nedeterminat.

Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane.

Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane.

Humangest Group va pune la dispozitie o gama variata de servicii:

  • Recrutare si Selectie de Personal
  • Leasing de Personal
  • Administrare de Personal si Payroll
  • Evaluarea performantelor angajatilor
  • Training
  • Outplacement
  • Detasare de Personal in Strainatate
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024