Gratis

INGINER AUTOMATIST

DVI PRODUCTION SRL- FORTEM

Candidatul Ideal

Cerinte post:
  • Absolvent studii superioare în domeniul automatizari/mecatronica;
  • Cunostinte specifice de automatizare / mecatronica (programare/service PLC – Siemens STEP7, WinCC, conducerea proceselor industriale, echipamente de automatizare);
  • Bune abilitati de utilizare a calculatorului - Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa, capacitate de analiza şi sinteza, intelegerea proceselor industriale si tehnologiilor de fabricatie, adaptabilitate la schimbare, spirit de initiativa, rigurozitate, perseverenta, promptitudine, asumarea valorilor si loialitatii fata de companie;
  • Cunostinte avansate de comunicare in limba engleza;
  • Cunostintele de limba germana reprezinta un plus.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Realizeaza lucrarile de mentenanta preventiva pe partea de automatizare, la echipamentele si instalatiile tehnologice de productie din cadrul ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁sectiei;
  • Remediaza defectiunile aparute la sistemele de conducere ale instalatiilor automate;
  • Intocmeste documentatia tehnica necesara lucrarilor de mentenanta / modernizari echipamente si instalatii tehnologice de productie, precum si necesarul de materiale, piese de schimb, scule si dispozitive, asigurand in permanenta stocul de piese critice;
  • Participa la realizarea de modernizari / retehnologizari / puneri in functiune / montaje ale instalatiilor si echipamentelor din liniile de fabricatie din cadrul fabricii;
  • Participa la analiza deficientelor, defectelor si avariilor la echipamentele şi instalatiilor tehnologice de productie şi utilitati, identificand cauzele ce le-au provocat si propune masurile corective necesare, intocmind documentatiile specifice.
  • Respectarea sanatatii si securitatii in munca este o prioritate principala in activitate.
  • Disponibilitate de lucru in week-end, lucru in ture

DVI Production este pe piata din 2016 si a devenit primul producator de elemente liniare de zidarie din Romania. Productia este realizata cu ajutorul tehnologiei de ultima ora, complet automatizata iar produsul finit se remarca prin rezistenta sporita, calitate si pret competititv. Suntem convinsi de faptul ca in drumul spre succes mereu este ceva de CONSTRUIT.

www.fortem.ro

Publicat 4 Iun. 2024 Reactualizat 4 Iul. 2024 Expiră 4 Iul. 2024