Gratis

INGINER AUTOMATIST (AUTOMATIZARI INDUSTRIALE)

ACS INDUSTRIES EUROPE SRL

Candidatul Ideal

Candidatii trebuie sa aiba urmatoarele cunostinte si competente dobandite in locurile de munca anterioare:

- Studii superioare in domeniul tehnic, dе preferat specializarile: Automatica sau Inginerie Electrica
- Cunostinte generale electrice (instalatii electrice, motoare);
- Cunostinte despre echipamentele electrice pentru automatizari industriale (relee, senzori, convertizoare frecventa, echipamente de sudura automatizate, etc);
- Citirea si intelegerea schemelor electrice aferente masinilor si panourilor de automatizare ale acestora;
- Cunostinte practice de lucru cu automate programabile (PLC), de preferat Allen Bradley
- Cunostiinte de limba engleza si/sau spaniola (cum alfel sa te poti intelege cu colegii omologi din Mexic, China, India si managementul companiei, la nevoie?)
- Experienta in activiti legate de intretinerea liniilor robotizate este un plus (avem robot arm de ls NACHI)

Descrierea jobului

Principalele sarcini ce vor reveni acestui post:

Activitati de rutina, repetitive:

- Mentenanta utilajelor de productie si a liniilor automate si semi-automate de productie (diagnosticare, reparatii, etc)
- Executia lucrari de mentenanta preventiva la automate programabile
- Mentine contactul cu firmele externe furnizoare de echipamente si utilaje si gestioneaza relatiile cu echipele acestora de service (majoritatea echipamentelor din fabrica ACS Turda sunt custom-made, realizate in fabricile din Mx si China - fara remote control)
- Asigura depanarea si remedierea defectelor din punct de vedere electric, mecanic si automatic
- Identifica erori aparute in functionarea liniilor automate si propune solutii de remediere a acestora

Proiecte de imbunatatiri:

- Propune masuri de mentenanta preventiva pentru utilajele aflate in responsabilitate
- Face parte din echipa de CIP a companiei, alaturi de ingineria mecanica

Beneficii
1. Pachet salarial atractiv corelat cu experienta si realizarile profesionale (salariu fix, tichete masa) si alte beneficii (al 13-lea salariu), bonusuri legate de partea de ''crestere" a companie (proiecte de imbunatatire continua la care a fost parte integranta din proiect)
2. Oportunitatea de a face parte dintr-o companie globala (business de familie cu peste 3000 angajati), care exista pe piata de peste 93 ani si care este in plin proces de schimbare a produselor, cu orientare spre GREEN ENERGY si sustenabilitate.

ACS INDUSTRIES EUROPE - este lider mondial in productia de filtre pentru airbags, clientii nostri fiind toti marii producatori de automobile. ACS detine fabrici in Romania, China, Mexic si India. In Turda fabrica are un numar de 320 angajati. Detalii despre compania ACS Ind puteti consulta pe site-ul oficial ACS Industries, Inc. - Critical Component Manufacturing https://acsindustries.com/

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 21 Mart. 2024 Expiră 20 Apr. 2024