Gratis

Inginer asigurarea calitatii/controlul calitatii

MARISTAR COM SRL

Candidatul Ideal

  • Experienta de minimum 2 ani pe un post similar;
  • Diploma de Inginer cu specializarea in constructii de drumuri si/sau poduri si/sau constructii civile si/sau hidrotehnice sau similar acestora emisa de catre o Facultate/ Universitate;
  • Documentele justificative care sa ateste experienta in pozitia de inginer asigurarea calitatii/ inginer responsabil calitate / inginer control calitate sau similar, in cadrul unui contract de supervizare/executie lucrari pentru constructie noua si/ sau modernizare si/ sau largire de strada de categoria I si/sau drum judetean si/sau drum national si/sau drum expres si/sau autostrada

Descrierea jobului

  • Raspunde de asigurarea calitatii proiectului, pregatirea logisticii si implementare, asistenta, raportare si administrarea si coordonarea echipei de specialisti;
  • Urmarirea ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀respectarii procedurilor tehnice de executie pentru lucrari;
  • Participa la receptia calitativa a materialelor
  • Intocmirea tuturor documentelor necesare pentru elaborarea cartii constructiei;
  • Raspunde de asigurarea calitatii lucrarilor executate;
  • Raspunde de desfasurarea permanenta si sistematica a activitatii de control tehnic al calitatii si a proceselor de inspectii si incercari la nivelul proiectului, in conforrnitate cu prevederile documentelor Sistemului de management al calitatii.
  • Urmareste si asigura realizarea activitatilor de inspectii si verificare a calitatii, la produsele aprovizionate pe santier, inainte de punerea in opera, precum si la lucrarile realizate, pe tot parcursul desfasurarii proiectului, in conformitate cu procedurile aferente in vederea confirmarii calitatii si receptiei lucrarilor executate.
  • Asista la prelevarea probelor de la locul de punere in opera, conform caietelor de sarcini si normativelor in vigoare.
  • Asigura interfata cu laboratoarele de specialitate, pentru efectuarea de determinari (incercari, analize) pentru controlul lucrarilor/ produselor procurate de la furnizori/ subcontractanti/prestatori/furnizori.
  • Participa la verificarea calitatii lucrarilor la principalele faze de executie stabilite prin normele telmice si semneaza procesele verbale de atestare a calitatii.
  • Verifica calitatea lucrarilor, si intocmirea inregistrarilor calitatii pe faze de executie a lucrarilor (PV predare-primire front lucru, PV receptie calitativa pentru lucrari ce devin ascunse, PV prelevare probe, buletine de analiza, etc.)
  • Va realiza orice alte sarcini necesare indeplinirii obiectivului acestui contract asa cum sunt ele instructate de Managerul de proiect in realizarea acestui proiect in conformitate cu prevederile legale in domeniul constructiilor

Maristar Com, cu sediul în București, este o companie proeminentă în sectorul construcțiilor, recunoscută pentru abordarea sa inovatoare și pentru realizarea de proiecte complexe. Oferim o combinație eficace de resurse ample și flexibilitatea unei firme locale, generând valoare substanțială pentru clienți, angajați și comunitate.

În 2023, am înregistrat o cifră de afaceri de 279 milioane de lei, consolidându-ne poziția pe piața investițiilor publice. Recent, am inițiat un amplu proiect rezidențial în Ploiești, evaluat la 120 milioane de euro.

Cu un portofoliu de peste 160 de proiecte și o echipă de 180 de specialiști, Maristar Com continuă să seteze standarde înalte în industria construcțiilor.

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 30 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024