Publicat 18 Feb 2019 | Reactualizat 08 Mar 2019 | Expiră 08 Mar 2019

Inginer aplicatii iluminat

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte nivel avansat Dialux; Dialux Evo reprezinta un avantaj;
Cunostinte nivel avansat Autocad 2D; Autocad 3D reprezinta un avantaj;
Cunostinte mediu-avansat MS Office;
Familiarizat cu sisteme de control ale iluminatului;
Atitudine Proactiva;
Capacitate de analiza si sinteza;
Capacitate de identificare solutii;
Atentie la detalii;
Capacitate de adaptare;
Dispozitie pentru actualizarea si imbunatatirea cunostinteor profesionale;
Capacitatea de a asculta si de a intelege punctele de vedere ale diferitilor interlocutori;
Capacitate de lucru in echipa dar si individual;
Calitati bune de comunicare scrisa si verbala;
Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare (domeniul tehnic reprezinta un avantaj);
Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit – cel putin nivel mediu).

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Realizeaza audituri ale instalatiilor de iluminat existente;
Realizeaza solutii luminotehnice in conformitate cu normativele in domeniu, pe baza datelor de intrare si a cerintelor primite de la clienti sau culese din teren,;
Elaboreaza memorii tehnice pe baza solutiilor luminotehnice dezvoltate;
Ofera suport clientilor in faza de ante-implementere, implementare si post implementare in cadrul proiectelor luminotehnice dezvoltate;
Mentine inregistrarile aferente proiectelor.

Schréder este lider internațional în soluții inteligente de iluminat exterior. Societatea, înființată în 1907, este prezentă în peste 35 țări, pe curpinsul a 5 continente. În România suntem prezenți de peste 20 ani, cu soluții inovatoare, adaptate nevoilor locale. Tradiția noastră în inginerie arată că am fost în avanpostul inovației în întreaga noastră istorie. Cea mai recentă abordare în urbanism presupune că centrele orașelor devin mai vitale decât oricând: conectivitatea este crucială. Noi, Experts in lightability™, propunem dezvoltarea unei infrastructuri de iluminat care va juca un rol esențial în construirea Orașelor inteligente și a rețelelor de comunicare ale viitorului.

Expirat
Inginer aplicatii iluminat  -  Schreder Romania S.R.L