Gratis

Indirect Taxation & Accounting Manager

British - American Tobacco (Romania) Investment S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Degree educated with Romanian professional accountancy qualification;
  • 3-year experience in accounting and expertease in indirect taxation;
  • In-depth knowledge of financial software packages (SAP) and the Microsoft packages;
  • English (spoken and written) high level.

Descrierea jobului

  • Executes monthly excisable product movements report for the two tax warehouses;
  • Submits to the Romanian Custom Authority the annual report of the last 12 months excisable products deliveries;
  • Performs timely calculations of BAT Investment VAT tax return (monthly VAT Returns);
  • Performs other various annual or monthly tax returns (declarations 100, 120, 205, etc);
  • Supports the Chief Accountant in executing a smooth month end / year end processe in accordance with established procedures in place by performing various monthly postings and Trial Balance sense checks;
  • Ensures that invoices are issued in accordance with Romanian legislation and company policy;
  • Prepares any other ad-hoc accounting reports required by the law or by the fiscal/custom authorities.

Descrierea companiei

Bat evolueaza continuu – ca nici alta organizatie.

Pentru a ne îndeplini misiunea asumată, căutăm colegi care împărtășesc aceleași valori ca noi. Te așteptăm alături de noi în călătoria noastră de transformare!

NOI SUNTEM BAT

La BAT suntem dedicați scopului nostru de a crea un viitor mai bun – A Better Tomorrow™. Este obiectivul care ne motivează și care susține pasiunea noastră pentru inovație. Descoperă oportunitățile oferite de BAT.

Angajator de Top la nivel global, cu peste 50.000 de angajați în 175 de piețe Branduri comercializate în peste 200 de țări, fabricate în 44 de fabrici din 42 de țări Capabilități de inovare în noile noastre CentreTechnologice dezvoltate în 4 locații strategice Câștigător al premiilor “Lider în Diversitate” din partea Financial Times și “International Women’s Day Best Practice” Câștigător al premiului “Seal Award” – una dintre cele mai sustenabile 50 de companii

APARTENENȚĂ, REUȘITĂ, COLABORARE

Colaborarea, diversitatea și munca în echipă stau la baza a tot ceea ce facem aici, la BAT. Prin colaborarea cu colegi din medii diferite devenim mai puternici și mai bine pregătiți pentru a ne îndeplini obiectivele de afaceri. Te așteptăm în echipă să facem diferența împreună!

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024