Gratis

ICT Manager

CEZ VANZARE

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in unul dintre domeniile: calculatoare, electronica sau telecomunicatii;
  • Experienta in domeniu minimum 5 ani;
  • Experienta in coordonare echipe minimum 3 ani;
  • Experienta cu tehnologii LAN, inclusiv sisteme de operare pentru retea (NT, LAN Server), topologii (Token Ring, Ethernet) si protocoale (TCP/IP, IPX/ SPX,Netbios/ Netbeui) si Wide Area Networking;
  • Cunostinte temeinice hardware, retele, comunicatii de date, sisteme de operare, programare;
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Capacitate de identificare a unor probleme variate;
  • Cunostinte limba engleza;
  • Permis de conducere - categoria B.

Descrierea jobului

  • Raspunde de organizarea si conducerea activitatii departamentului;
  • Contribuie la definirea si planificarea strategiei ICT in scopul asigurarii activitatilor operationale;
  • Identifica noile evolutii din Tehnologia Sistemelor Informatice si propune solutii de dezvoltare;
  • Participa la definirea strategiei de dezvoltare in domeniul informatic;
  • Stabileste pe termen lung necesitatile sistemelor informatice si planifica strategia de dezvoltare si achizitiile hardware in scopul functionarii aplicatiilor;
  • Urmareste aplicarea strategiei Departamentului ICT;
  • Elaboreaza specificatii tehnice pentru achizitiile de tehnica de calcul corelate cu strategia departamentului ICT;
  • Gestioneaza resursele financiare, umane, materiale si informationale aferente domeniului propriu de activitate, se incadreaza in BVC;
  • Avizeaza documentatia privind domeniul propriu de activitate, care urmeaza sa fie supusa aprobarii;
  • Elaboreaza proiectele de imbunatatire a sistemului informational;
  • Colaboreaza cu furnizorii externi de servicii ICT conform relatiilor contractuale;
  • Administreaza infrastructura ICT;
  • Supervizeaza administrarea sistemelor informatice si de confidentialitate a informatiei;
  • Coordoneaza activitatea de exploatare a infrastructurii de informatica si telecomunicatii;
  • Stabileste, urmareste si raspunde de securitatea datelor;
  • Stabileste masuri de optimizare si de securitate a accesului la internet;
  • Urmareste respectarea politicilor de securitate din sistemul informatic;
  • Asigura compatibilitatea si interoperabilitatea sistemelor, procedurilor si metodelor utilizate cu cele ale echipei CSIRT din cadrul CERT-RO;
  • Furnizeaza serviciile minime CSIRT necesare pentru a asigura protectia unitara a serviciilor esentiale la nivel national;
  • Asigura conectarea la serviciul de avertizare, monitorizare si cooperare al CERT-RO si furnizeaza un raspuns rapid la alertele si solicitarile trimise de echipa nationala CSIRT a CERT-RO.

Fiecare coleg, fiecare client, fiecare consumator ne inspiră și ne motivează.

Reprezentăm 7 companii de producție, furnizare și distribuției a energiei:

Distribuție Energie Oltenia: alimentează cu energie electrică județele Argeș, Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Teleorman și Vâlcea Ovidiu Development, Tomis Team, MW Team Invest: administrează cel mai mare parc eolian pe uscat din Europa, în zona Dobrogea, la Fântânele, Cogealac și Grădina CEZ Vânzare: principalul furnizor de energie electrică din sud-vestul Romaniei și furnizor de gaze naturale TMK Hydroenergy Power: sistemul hidroenergetic de lângă Reșița CEZ România.

În data de 31 martie 2021, companiile au fost achiziționate de fondurile administrate de Macquarie Asset Management (MAM), parte a Grupului Macquarie din Australia.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024